Maailm

Uuendatud kell 13.10 ja 15.30

ÕUDUSHETKED MERKELI LENNUKIS: kas sabotaaž või midagi hullemat? (68)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. november 2018, 15:30
PÄRAST HÄDAMAANDUMIST: Saksamaa liidukantsler Angela Merkel  (vihmavarjuga) lahkumas valitsuslennukist.Foto: AFP/Scanpix
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ning teda saatnud delegatsioon ja ajakirjanikud sattusid neljapäeva õhtul keerulisse olukorda, kui Konrad Adenaueri nime kandval valitsuslennukil Airbus A340-300 lakkas töötamast kogu kommunikatsioonisüsteem. Lennuki meeskond kasutas seejärel lennujuhtidega suhtlemiseks satelliittelefoni ning sooritas õnnestunud hädamaandumise Köln - Bonni lennuväljal, vahendab Spiegel Online. 

Merkeli lennuk startis neljapäeva õhtul kella 19 paiku Berliinist Tegeli lennuväljalt ja võttis kursi Buenos Airesele, kus toimub täna ja homme G20 tippkohtumine. 15 tundi kestma pidanud lend jäi aga lühikeseks, sest lennukil lakkas töötamast kogu sidesüsteem.

Buenos Airesesse teel olnud Angela Merkeli lennuk ei jõudnud kaugemale Hollandi rannikust. Foto: Reuters/Scanpix

Liidukantsler Angela Merkel ja teda saatev delegatsioon toimetati ööbimiseks Bonni hotelli Maritim. Sealt viis õhujõudude lennuk Merkeli ja osa delegatsioonist varahommikul Madridi, kust teekond Buenos Airesesse jätkus liinilennuga. Valitsuslennuki rikke tõttu jääb Angela Merkel G20 tippkohtumisele hiljaks ning jõudis kohale alles esimese päeva õhtusöögiks. Muu hulgas pidi Merkel enne õhtusööki kohtuma ka USA presidendi Donald Trumpiga. 

Angela Merkel tunnistas pärast hädamaandumist, et tegemist oli väga tõsise rikkega ning kiitis lennuki maandanud meeskonda ja eriti selle kogenud kaptenit. 

Meedia spekuleeris pärast hädamaandumist võimalusega, et lennukirikke näol oli tegemist teadliku sabotaažiga ning keegi üritas lennukatastroofi esile kutsumisega Merkelist lahti saada. Õhujõudude esindaja teatas seejärel, et esialgsed uurimistulemused välistavad sabotaaži. Rikke põhjuste uurimine kestab. Pärastlõunal anti teada, et rikke põhjustas viga jaotuskastis.

68 KOMMENTAARI

s
Sakunne 3. detsember 2018, 00:00
Meie valitsuse hukkumine oleks pigem õnnistus
m
Mehhatroonik 1. detsember 2018, 20:22
Kui tegemist oli jaotuskastiga, siis võis see ka Enigma olla.. Seal oli ka tuhandeid rattaid ja rattakesi. Ja kuna seda oli peaaegu võimatu dekodeerida, siis kasutatakse seda ilmselt siiamaani..
Loe kõiki (68)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee