Poliitika

Mart Helme: poliitilised oponendid püüavad meid enne valimisi tasalülitada (39)

Toimetas Marvel Riik, 30. november 2018 11:11
Mart Helme.Foto: Martin Ahven
EKRE esimees Mart Helme saatis erakonna liikmetele ja toetajatele pöördumise, milles kutsub üles mitte kaasa minema poliitiliste vastaste korraldatud provokatsioonidega. „Näeme hüsteeria õhutamist lugudega, kuidas väidetavalt meie sümboolikaga varustatud isikud ründavad tänaval võõrpäritolu inimesi, samas pole võimalik kindlaks teha, kes ründajad tegelikult olid ja kas rünnakud üldse aset leidsid,“ ütles Helme.

„Pöördun teie poole hoiatusega, et poliitiliste vastaste provokatsioonid meie erakonna laimamiseks võivad jätkuda. Oleme korduvalt näinud sotsiaalmeedias räigeid ähvardusi, mida postitatakse justkui meie toetajate poolt, kuid lähemal uurimisel osutuvad need mõne teise erakonna aktivistideks. Näeme hüsteeria õhutamist lugudega, kuidas väidetavalt meie sümboolikaga varustatud isikud ründavad tänaval võõrpäritolu inimesi, samas pole võimalik kindlaks teha, kes ründajad tegelikult olid ja kas rünnakud üldse aset leidsid.

26. novembri meeleavaldusel Indrek Tarandi korraldatud intsident on selliste provokatsioonide loogilises reas. Näeme, kuidas emotsionaalsete pingete kruvimine on jõudnud punktini, kus kõlavad üleskutsed summutada tavapärane poliitiline debatt. Näeme neis ohtu meie demokraatiale ja vabadusele.“

Helme sõnul on alust arvata, et EKRE vaateid, loosungeid, sümboolikat ja muud erakonnaga seonduvat võidakse pahatahtlike ässitajate poolt ära kasutada provokatiivsel eesmärgil.

„Taoliste provokatsioonide eesmärk on selge: ühe rahvusliku ja iseseisvusmeelse poliitilise partei tasalülitamine enne riigikogu valimisi. Kui see peaks õnnestuma, on Eestis taas edukalt kehtima pandud vaikiv ajastu,“ kirjutas Helme.

Ta kutsub erakonna liikmeid, toetajaid ja avalikkust provokatsioonidega mitte kaasa minema, sellised juhtumid foto või videokaameraga fikseerima ning teavitama politseid ja erakonda. „Kõigil taolistel juhtumitel tuleb hoiduda ennatlikest järeldustest ja hinnangutest niikaua, kuni pole välja selgitatud osaliste isik ja motiivid.“

Helme juhib tähelepanu ka sellele, et praeguses pingestunud rahvusvahelises olukorras on võimalik, et ühiskondlikku konflikti üritab eskaleerida mõni vaenuliku riigi eriteenistus.

„Kinnitame, et EKRE ei lase radikaalsete vasakpoolsete välja töötatud Antifa taktikatel nurjata oma poliitilist tegevust. Võitlus käib Eesti eest! Säilitagem rahu ja külma närvi!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee