Kingiidee | Sisuturundus

Miks teha silmade laseroperatsioon Eestis? 

Kai Noor, silmaarst, 3. detsember 2018, 11:09
 Envato Elements
Võib-olla oled mõelnud laseroperatsiooni tegemisele ja prillidest vabanemisele. Teenusepakkujaid on mitmeid, osad neist ka lähiriikides – mida aga teada, kui kaalud operatsiooni tegemist väljaspool Eestit? Kommenteerib Silmalaseri silmaarst Kai Noor.

Esimene meelespea: hind.

Kuna laseroperatsioonide tehnoloogia on aastate jooksul pidevalt arenenud, siis on patsiendil täna mitmeid häid valikuid ja hinnad soodsamad kui varem. Ei maksa end eksitada lähiriikide teenusepakkujate hinnakampaaniatest! Eesti turul on hinnad tegelikult soodsamad ja väljaspool Eestit lisanduvad patsiendile ka mitmed reisimisega seotud peidetud kulud: transport, majutus, toitlustus.

Teine meelespea: reis

Laseroperatsioon koosneb enamasti kolmest etapist: eeluuring, operatsioon ja järelkontroll. Seega peab patsient käima arsti juures kokku vähemalt kolm korda. Kui arst asub väljaspool Eestit, tähendab see kohe kolme pikemat reisi. Lisaks tasub alati küsida, miks pakutakse patsiendile ainult ühte järelkontrolli kui normiks on enamasti kolm.

Kolmas meelespea: risk

Tüsistuste ja probleemide korral on vaja tagasi pöörduda sama arsti juurde, kes tegi operatsiooni. Kui probleemid on tõsised, tähendab see kõrgendatud riski silmadele ja reageerima peaks samal päeval. Kui kiiresti jõuab patsient arsti juurde, kes asub sadade kilomeetrite kaugusel? Lisaks võib probleemide puhul kaasneda mitu lisavisiiti, mis omakorda tähendab lisareise.

Neljas meelespea: emakeel

Kui operatsiooni eel või ajal tekib patsiendil täiendavaid küsimusi, on muidugi kõige parem lahendada need mõlemale poolele arusaadavas emakeeles. Küsimus on ju ikkagi silmade tervises ja teenuse ohutuses – kas on mõistlik riskeerida nii tähtsa protseduuri juures emakeele erinevustest tulenevate arusaamatustega?

Viies meelespea: taust

Eesti silmakirurgide taust ja kogemus on kergesti kontrollitav. Kuna silmakirurgid on enamasti oma valdkonnas aktiivsed professionaalid, siis leiab meediast nende kirjutatud artikleid ja nendega tehtud intervjuusid. Selline taustauuring ei ole keelebarjääri tõttu enamasti võimalik väljaspool Eestit tegutsevate arstide kohta.

Lisainfot saad ka SIIT!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee