Poliitika

Tõnis Lukas kandideerib Tartus Isamaa nimekirjas (5)

Toimetas Marvel Riik, 30. november 2018, 08:01
Tõnis Lukas.Foto: Kristjan Lepp
„Kompromissitu isamaalisus saab olla samal ajal ka helge ja lustakas,“ arvab endine haridusminister ja Eesti Rahva Muuseumi juht Tõnis Lukas, kes kavatseb kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Isamaa nimekirjas Tartus.

„Olen stažeerinud nüüd jälle tükk aega päris elus ja saanud ideid ning kogemusi, kuidas muuta riiklikke otsuseid elulähedusemaks, nii et me ühiskond ei lämbuks bürokraatiasohu,“ ütles Tõnis Lukas.

„Mu eemärkideks hariduselu korraldamisel on kindlasti barjäärideta hariduskorralduse ülesehitamine, nii et keegi ei leiaks ennast hariduslikult tupikteelt. Kutsehariduse võlud peaksid selgesti silma paistma ja kiirgama oma võimalusi kõigi noorteni, kaasa arvatud gümnasistide ja üliõpilasteni,“ lisas Lukas, kes on praegu Tartu kutsehariduskeskuse juhataja.

Tõnis Lukas on töötanud Tartu linnapeana, Tartu Ülikooli lektorina ja Eesti Rahva Muuseumi direktorina. Täna töötab Tõnis Lukas Tartu Kutsehariduskeskuse juhina. Ta oli Riigikogu liige aastatel 1995–1996; 2002–2007, 2011–2012 ning Eesti vabariigi haridusminister aastatel 1999–2002 ja 2007–2011.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee