Eesti uudised

VIDEO | Vandeadvokaat: Eestis ei suhtuta ahistamisse piisava tõsidusega (4)

Ohtuleht.ee, 29. november 2018, 22:40
Tüdruk, keda Igor Mang väidetavalt ahistasFoto: Robin Roots
Eestis ei osata ahistamisse täie tõsidusega suhtuda ja küsimus ei pruugi olla tahtmises, vaid selles, et meie ühiskonnas on sellest alles viimasel paaril aastal hakatud rääkima, ütles vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets.

"Võib-olla küsimus ei olegi nii väga tahtmises, aga meie ühiskonnas on räägitud ahistamisest alles viimasel paaril aastal ja me oleme ise ühiskonnategelaste, avaliku elu tegelaste, poliitikute kaudu hakanud ahistamisküsimusi reguleerima. Neid mõisteid üldse avama pärast seda, kui eelmisel aastal liitusime Istanbuli konventsiooniga," rääkis Mägi-Rohtmets "Esimeses stuudios", vahendab ERRi uudisteportaal.

Vandeadvokaat tõi välja, et karistusseadustikku võeti seksuaalne ahistamine ja ka ahistav jälitamine vastu alles eelmisel aastal ning kohtupraktika selles osas on alles kujunemisel, just selle kaudu hakkavad aga piirid selginema.

Pärnu naiste tugikeskuse juhataja Margo Orupõld rääkis, kuidas tugikeskuses puututakse sageli kokku tõsiasjaga, et ahistav jälitamine on väga raskesti tõendatav.

Vaata pikemalt ERRi videost!

Samal teemal

29. november 2018, 19:34
TV3 VIDEO | Igor Mang: mina ei ole ahistaja! Ma vajan armastust, mitte peksmist!
27. november 2018, 19:30
TÜ raamatukogu endine direktor: jah, mul oli lühiajaline konsensuslik suhe ühe kaastöötajaga, see keerati hiljem ahistamissüüdistuseks!
27. november 2018, 11:28
VAATA GALERIID | Mis toimus TÜ raamatukogu kurikuulsal jõulupeol
9. november 2018, 17:14
Alaealisi tüdrukuid käperdanud mees pääses seaduselünga tõttu vanglast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee