Eesti uudised

VIDEO | Vandeadvokaat: Eestis ei suhtuta ahistamisse piisava tõsidusega (4)

Ohtuleht.ee, 29. november 2018 22:40
Tüdruk, keda Igor Mang väidetavalt ahistasFoto: Robin Roots
Eestis ei osata ahistamisse täie tõsidusega suhtuda ja küsimus ei pruugi olla tahtmises, vaid selles, et meie ühiskonnas on sellest alles viimasel paaril aastal hakatud rääkima, ütles vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets.

"Võib-olla küsimus ei olegi nii väga tahtmises, aga meie ühiskonnas on räägitud ahistamisest alles viimasel paaril aastal ja me oleme ise ühiskonnategelaste, avaliku elu tegelaste, poliitikute kaudu hakanud ahistamisküsimusi reguleerima. Neid mõisteid üldse avama pärast seda, kui eelmisel aastal liitusime Istanbuli konventsiooniga," rääkis Mägi-Rohtmets "Esimeses stuudios", vahendab ERRi uudisteportaal.

Vandeadvokaat tõi välja, et karistusseadustikku võeti seksuaalne ahistamine ja ka ahistav jälitamine vastu alles eelmisel aastal ning kohtupraktika selles osas on alles kujunemisel, just selle kaudu hakkavad aga piirid selginema.

Pärnu naiste tugikeskuse juhataja Margo Orupõld rääkis, kuidas tugikeskuses puututakse sageli kokku tõsiasjaga, et ahistav jälitamine on väga raskesti tõendatav.

Vaata pikemalt ERRi videost!

Samal teemal

29.11.2018
TV3 VIDEO | Igor Mang: mina ei ole ahistaja! Ma vajan armastust, mitte peksmist!
27.11.2018
TÜ raamatukogu endine direktor: jah, mul oli lühiajaline konsensuslik suhe ühe kaastöötajaga, see keerati hiljem ahistamissüüdistuseks!
27.11.2018
VAATA GALERIID | Mis toimus TÜ raamatukogu kurikuulsal jõulupeol
09.11.2018
Alaealisi tüdrukuid käperdanud mees pääses seaduselünga tõttu vanglast