Eesti uudised

VIDEO | Vandeadvokaat: Eestis ei suhtuta ahistamisse piisava tõsidusega

Ohtuleht.ee, 29. november 2018 22:40

4 KOMMENTAARI

p
puhh/ 1. detsember 2018 07:02
kõige koledam on avalik ahistamine meedias, kommentaariumides. Korrale kutsuda ahistajad? Kuna see on meie riigis lubatud, siis on inimese enda asi, kuidas ellu jääda. Palka advokaat, nõua laimaja, mõnitaja vastutusele võtmist. Ma leian, et Reformierakond, kes "katuserahadest" loobus, annetaks selle summa ahistatute ja avalikult porisse tallatud inimestele advokaadi palkamiseks.
n
nägin saadet/ 30. november 2018 14:30
kolm meestevihkajat süüdistasid vaid mehi. Mis see Gavronski nii vihane Mangi peale on, juba varemgi kaevelnud, et sai liiga kerge karistuse? Kas saatejuht ei peaks olema neutraalne? Ja nagu nad rääkisid seal naiste hingelistest kannatustest, mille ees võimalus kohtus miljoneid nõuda? Kuidas seda hingelist kannatust mõõta, igaüks võib seda ju väita? Ja kui mehed armuvad mõnda naisesse, kes annab korvi, kas see pole mehele alandav ja ei järgne hingelist kannatust? Kas võivad ka siis nõuda kohtus miljoneid, või ainult naised?
m
Mina Ise/ 30. november 2018 11:38
To Võrdne...: Oleks kena tsikk tulnud ja sama olukorra tekitanud,ei oleks sa seda ahistamiseks nimetanud ega ju? Mees naist ahistab ss selge et õrnem sugu ei suuda end kaitsta alati v ei julge,mees aga naise eest kyl-aga selleks ei pea laksma rusikaid käiku vms. Ja see sinu soome memm,...las ta olla...mul soome baaris samamoodi yks suur soome mamsel tuli ligi,tegin viisakalt asja selgeks,ja ei mingit ahistamist. Peace!
k
???/ 30. november 2018 11:33
kas on keegi iialgi midagi kuulnud kas või ühestainsast meeste varjupaigast? Kuigi mehedki võivad vahel osutuda koduvägivalla ohvriteks ning tänavale heidetuteks. Minu teada püsiva meie praegused arvukad naiste varjupaigad mitte enam annetustel vaid juba riigi eelarve vahenditel. ja kuhu jääb siissee paljukiidetud võrdõiguslikkus ning võrdne sooline kohtlemine? Seda pajatataks vaid valikuliselt. Siis kui sellest vaid naistele kasu on.
m
moderaator korjas ära/ 30. november 2018 11:27
Kahjuks ei saa tuua vastupidiseid näiteid meeste ahistamisest veidi ületipsutanud naiste poolt. Nii varem meedias avaldatu põhjal kui ka kunagi ise kogetu poolt. Tõin mõned näited ning küsisin tolle advokaadi õiguslikku hinnangut. Aga muidugi mõiste see modereeriti otsemaid. Sest on ju aksioom, et naised on alati süütud ohvrid ja kannatajad, mehed aga s e a d ning ahistajad. Kuvandit ei tohi rikkuda! Seni on ühiskonna reageering selline, et taoliste lugude teatavaks saamise korral piirdutakse vaid lõbusa või pilkava irvitamisega.
v
Võrdne ning neutraalne suhtumine? Mida arvan sellest õiglane advokaadiproua?/ 30. november 2018 11:18
Ja kuidas suhtume meeste ahistamisse prouade poolt? Kunagi kaebas keegi Jukukalle, kuidas kusagil baaris teda üks purjus naine ründas ja püüdis kätt talle püksi ajada. Mul omal oli intsident laeva peal. Istusin aja parajaks tegemiseks kolme sõbraga laua ümber, väike pits ning kohvitassid ees. Kui äkki tagant mulle mingi purupurjus soome mammi kaela viskus, Otsustav nagu emapanter ning haardega nagu kuningpüüton. Kaotasin hetkega pooled pluusinööbid. Ja oli tükk tegu, kuni tast lahti sain. Kas see peaks kah ahistamine olema? Kuid selliste lugude puhul meie ühiskond piirdub vaid irvitamisega.
j
Juhan./ 30. november 2018 08:11
Miks te ahistate lapsi ja sunnite neid koolis õppima.
a
antipd/ 30. november 2018 00:30
Mida tõsisemalt mingise jurasse suhtutaks, seda suuremad oleksid advokaatide sissetulekud.

j
29. november 2018 22:53
Just poliitikute poolse ahistamise tõttu on suur osa eestlastest stressis ja lapsed näljas. Abistatakse kogu maailma aga oma inimesed ja abivajajad unustatakse. Ainult enne valimisi lubatakse maad ja ilmad kokku aga peale valimisi jatkub kõik sama teed.