Maailm

Trump tühistas Kertši väina konflikti tõttu kohtumise Putiniga (11)

Toimetas Greete Kõrvits, 29. november 2018 20:26
Trump leiab, et kuniks Ukraina meremehed pole koju pääsenud, kohtumist Putiniga ei toimuFoto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump tühistas kohtumise Vene riigipea Vladimir Putiniga, vahendab ABC News.

Kahe presidendi kohtumine pidi leidma aset Argentinas toimuva G20 suurkohtumise raames. Air Force One lennukis Argentina poole lendav Trump säutsus Twitteris, et peab paremaks Putiniga mitte maha istuda.

Samal teemal

Põhjuseks toob Trump pühapäeval Aasovi merel Kertši väinas aset leidnud konflikti. Venemaa ei ole endiselt tagastanud Ukrainale nende laevu ega laevadel viibinud meremehi.

Pühapäeval võttis Venemaa eriüksus Kertši väinas jõuga oma kontrolli alla Ukraina puksiirlaeva ja kaks suurtükikaatrit. Ukraina president Petro Porošenko pöördus esmaspäeva hommikul Venemaa juhtkonna poole nõudmisega otsekohe vabastada Ukraina meremehed ja laevad, mis pühapäeval Kertši väinas kinni peeti. Moskva tunnistab kolme haavatut, kes viidi ravile Kertši haiglasse. Ka hõivatud laevad toimetati Kertši sadamasse. Ukraina sõnul hoiab Venemaa kinni 23 meremeest. Esmaspäevast kehtib Ukrainas sõjaseisukord.

Trumpi säutsule eelnes uudis, et tema kunagine ihuadvokaat Michael Cohen tunnistas, et oli Kongressi ees valetanud. Valeütlused puudutasid Trump Toweri projekti Moskvas 2016. aasta USA presidendikampaania ajal. Trump sõimas Cohenit valetajaks ning sõnas, et Trump Toweri projekti arendamine valimiskampaania ajal ei olnud kuidagi vale. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee