Eesti uudised

Hendrik Agur: olen uhke ja tänulik meie tublide õpilaste ja õpetajate üle 

Liina Hallik, 29. november 2018 16:11
Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur Foto: Teet Malsroos
Riigieksamite edetabeli kolmandal kohal asetseva Gustav Adolfi gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri sõnul ei ole GAG oma majas riigieksamite üle-Eestilist võrdlustabelit kunagi üle tähtsustanud. Saati survestanud selle nimel oma õpetajaid ja õpilasi. 

"Ometi on riigieksamid üheks vähestest reaalsetest mõõdikutest, mille abil on võimalik hinnata ja võrrelda õpilaste akadeemilist võimekust koolide vahel," nendib Agur. "Selge on ka see, et õpilaste kontingent, kes alustab Eesti gümnaasiumides kooliteed, on oma võimekuselt, motivatsioonilt ja akadeemilistelt eeldustelt erinev."

Samal teemal

Aguri sõnul on tugevamatesse gümnaasiumidesse pääsemiseks küllaltki tihe konkurss, kuid paljudesse pääseb siiski vaid avalduse ja põhikooli lõputunnistuse alusel. "See ei peaks nii olema. Seepärast on ka riigieksamite tulemuste vahed kooliti drastiliselt erinevad. Ja see peaks andma nii koolidele, kui koolipidajatele selge signaali: midagi peab muutma."

Agur sõnab, et loomulikult on GAG kooliperel hea ja uhke tunne oma kooli tugevate tulemuste üle, mis koondarvesteses on ajaloo kõrgeimad. "Tähtis pole niivõrd see või teine koht tabelis, vaid tagasiside ja veendumus, et oleme stabiilselt tugevad, õpilased ja õpetajad on töökad ja ambitsioonikad ning hea haridus ja motiveeriv arengukeskkond on meie prioriteet. See teeb inimesed õnnelikuks ning annab vabaduse tegeleda sellega, mis elus meeldib. Teeb elu nauditavaks ning elamisväärseks. 

"Olen uhke ja tänulik meie tublide õpilaste ja õpetajate üle ning teen kummarduse oma kallile kooliperele!" sõnab Agur. 

Samal teemal

29.10.2018
Riigieksamite tulemuste koondtabel: esikolmiku on hõivanud Tallinna koolid
29.10.2018
KOOLIDE EDETABEL | Vaata, millised koolid on eksamitulemustega tipus! Mis kohalt leiad oma kooli?
29.10.2018
Hugo Treffneri Gümnaasiumi direktor: ärgem dramatiseerigem riigieksamite tulemusi üle!
29.10.2018
Riigieksamite tulemuste kohaselt on matemaatikas kõige tublimad vene koolid