Eesti uudised

Hugo Treffneri Gümnaasiumi direktor: ärgem dramatiseerigem riigieksamite tulemusi üle! 

Liina Hallik, 29. november 2018 14:41
Emakeele riigieksamFoto: ALDO LUUD
Hugo Treffneri Gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer pole riigieksamite pingeridade avaldamisest veel kuulnud. „Ma ei ole neid veel üldse lugenud. Millal need avalikustati? Ma ei teagi seda. Olen terve päeva muid tööasju teinud.”

Täna avaldatud riigieksamite tulemuste kohaselt on eesti keeles vabariigi tugevaimad koolid Tallinna Reaalkool, Hugo Treffneri Gümnaasium ja Gustav Adolfi Gümnaasium.

Samal teemal

Hugo Treffneri gümnaasiumi 12. koha peale matemaatikas Ojaveer ohkab kergelt. „12... ees on siis ilmselt mingid väikesed koolid,” kahtlustab direktor ning täpsustab, et 12 õpilasega kooli ei saa võrrelda kooliga, kus õpilasi 180. „Meil on ju klassis 36 õpilast. Väiksemas koolis jätkub igale õpilasele rohkem tähelepanu.”

Ojaveer mõtleb veidi ja toob siis välja viimaste aastate tendentsi, mille tõttu paljud õpilased ei ole enam motiveeritud riigieksamitel maksimaalselt pingutama. „Nad on olümpiaadide ja rahvusvaheliste konkursite tulemustega juba ülikooli vastu võetud. See, kui palju Treffneri õpilased olümpiaade teevad – rahvusvahelisel tasandil ja üleriigilisel tasandil – vot see on erakordselt suur!” kiidab Ojaveer. „See mõjutab riigieksamite tulemusi. Mitte üksinda meil.”

Ojaveer rõhutab, et Hugo Treffneri gümnaasiumis on kaks klassi reaalsuunal ja kaks klassi humanitaarsuunal. Realsuunal õpib 40 protsenti õpilastest. „Selge see, et humanitaarsuuna klassides ei ole matemaatika esimese suuna aine. Sellest tulevadki vahed sisse ja see ei ole mingi traagika, et need punktivahed sisse tulevad.”

„Ärgem dramatiseerigem riigieksamite tulemusi üle,” hüüatab ta. „Ja ärgem otsigem mingisuguseid seoseid kohtades, kus neid ei ole!”

„Kui ma vaatan meie laias laastus 180 õpilase eesti keele ja matemaatika tulemusi, siis mina koolidirektorina olen ikka väga rahul!” sõnab Ojaveer. „Olen rahul sõltumata sellest, mis see koht on. Teeme tööd palju jaksame. Rohkem ei jaksa. Lihtsalt rohkem ei jaksa,” naerab Ott Ojaveer.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee