Matemaatikas ruulivad vene koolidFoto: ALDO LUUD
Liina Hallik 29. november 2018 13:55
Täna avaldatud riigieksamite tulemustest selgub, et matemaatikas on endiselt vabariigi tublimad vene koolid.

Matemaatika laia eksami tabeli eesotsas on Narva Keeltelütseum 93,2 punktiga sajast, järgneb Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 89,6 punktiga ning Tallinna Inglise Kolledž 86,8 punktiga. Kitsas matemaatikas saavutasTallinna Inglise kolledž 88,3 punkti, Sakala Eragümnaasium 85,5 punkti ja Narva keeltelütseum 80,2 punkti.

„Jaa ma tean-tean,” naerab Narva Keeltelütseumi direktor Nadežda Tšerkašina kuuldes, et Narva Keeltelütseum on riigieksamite tulemuste alusel Eesti tublim kool laias matemaatikas ning kolmandal kohal kitsas matemaatikas. „See on väga hea uudis meie jaoks!”

„Arvan, et meil on väga andekad õpilased ja väga andekad matemaatika õpetajad,” kommenteerib Tšerkašina suurepäraseid tulemusi. „Pöörame matemaatika õpetamisele väga suurt tähelepanu. Osaleme alati matemaatika olümpiaadidel. Ja veel – meie põhikooli õpilased osalevad Nuputa võistlusel lisaks vene keelele ka eesti keeles. Sellel aastal tulime võitjaks Virumaa matemaatika võistlustel nii põhikooli kui gümnaasiumi astmes,” rõõmustab Narva Keeltelütseumi direktor.