Poliitika

VIDEO | Indrek Saar: rusikapoliitikal ei ole Eestis kohta (197)

Toimetas Silja Ratt, 29. november 2018 12:12
Indrek SaarFoto: kuvatõmmis videost
Kultuuriminister Indrek Saar, kes tänasel valitsuse pressikonverentsil asendas peaminister Jüri Ratast, rääkis, et Eestis on kahjuks kätte jõudnud rusikapoliitika aeg. Saar vihjas esmaspäevasele vägivaldseks kiskunud EKRE meeleavaldusele Toompeal, aga ka hiljutisele juhtumile, kus rukkilillemärgiga kodanik loopis ameeriklannat kividega.

"Ma pean teiega jagama oma muret," alustas Saar pressikonverentsi. "Nii kurb, kui see ei ole, tuleb mul tänasel päeval öelda, et Eesti on jõudnud rusikapoliitikasse."

Samal teemal

Rusikapoliitika tähendab, et rusikatest on saanud poliitika teostamise vahend ja poliitikast on saanud rusikate õigustamise vahend. Rusikapoliitika tähendab, et tegemist ei ole kaklusega kuskil baari taga, vaid rusikatega tehakse poliitikat. Põhjused, miks sinu pihta visatakse kive, miks sind pekstakse jalgadega, miks sinu pihta sülitatakse, on poliitilised. Rusikapoliitika tähendab, et mõisted "Eesti "ja "meie rahvas" on kaaperdatud, sest jalgadega pekstakse sini-must-valgete all. Naisterahvaid loobitakse kividega, rinnas rukkilille märk. Ja kui kõlavad üleskutsed kedagi üles puua, nimetatakse seda rahvakunstiks.

Rusikapoliitika tähendab, et siit edasi ei ole minna mitte kuhugi, sest see tähendab, et me kõik vastutame selle tekkimise ja vohamise eest. Lõpuks meie kõik. Ja kui me ei märka, ei seisa vastu, ei takista ega tee selgeks, et Eesti rahvas tähendab rahvast, kes räägib või laulab, mitte ei peksa, siis on rusikapoliitika võimul.

Seega, head sõbrad. Ma kutsun kõiki hoolimata poliitilistest eelistustest, maailmavaatest ja ideoloogiast ütlema selgelt, avalikult ja korduvalt, et vägivallal ja rusikapoliitikal ei ole Eestis kohta."

Samal teemal

28.11.2018
Mehed loopisid Tallinnas kividega USAst pärit naist, kuna too rääkis telefonis inglise keeles
28.11.2018
Verbaalne fekaalivalang EKRE sõprade grupis: sotsiaalmeediakommuunis läbisõimatud seksuaalkasvataja mõtleb enda kaitseks pöörduda kohtusse
28.11.2018
Nestor meenutab esmaspäeva: silma jäi lubadus – kui me võimule tuleme, saadame su esimeses vagunis Siberisse
28.11.2018
Kehakeeleekspert: Indrek Tarandi käitumine EKRE meeleavaldusel oli provokatiivne