Eesti uudised

GALERII | Vandaalid kraapisid uue kommunismiohvrite memoriaali seinu (14)

Toimetas Silja Ratt, 29. november 2018 11:47
Kommunismiohvrite memoriaal Foto: Erki Pärnaku
Eesti Mälu instituut pöördus politseisse avaldusega, paludes tuvastada ning panna vastutama Tallinnas Maarjamäel asuvas Eesti kommunismiohvrite memoriaalis vandaalitsenud isikuid. Memoriaali pinda on mitmes kohas rikutud.

„Kutsume üles kõiki inimesi, kes memoriaali külastavad, ala korrashoidu hoolivalt suhtuma ning rikkumistest teatama. Memoriaal on pühendatud kõigile Nõukogude Liidu terrori all kannatanud Eesti inimestele, ent see on ka sümboolne hauatähis. Suur osa hukkunud kommunismiohvritest, kelle nimed on mälestusseinale kantud, puhkavad teadmata kohtades. Mälestusalast on saanud meie inimesi ühendav eriline paik. Memoriaalis vandaalitsenud isikud peavad oma tegu sügavalt häbenema,“ ütles Eesti Mälu instituudi juhatuse liige Meelis Maripuu, lisades, et loodab politsei abile.

Eesti Mälu instituut jätkab kommunimisohvrite andmete kogumist ja täpsustamist, kajastades seda jooksvalt elektroonilises memoriaalis aadressil memoriaal.ee. Kuna pidevalt selguvad uued saatused, plaanitakse lisada ohvrite nimesid memoriaali seinale lisatahvlitena. Memoriaali asjus võib võtta ühendust instituudiga aadressil memoriaal@mnemosyne.ee. 

Samal teemal

08.10.2018
Kui me oma vabaduse eest võitlejaid ei mälesta, siis keda me üldse mälestame!
28.08.2018
Punamonumendid polegi hävinud, need on nüüd muuseumis
24.07.2018
Maarjamäel avati kommunismiohvrite memoriaal
23.07.2018
GALERII | President viis kommunismiohvrite memoriaali avamisele pärja