PolitseiautoFoto: Tiina Kõrtsini
Delfi 28. november 2018 22:09
Teisipäeval ründasid Tallinnas Stroomi rannas kaks eesti keelt kõnelenud meest kividega loopides siin elavat USA-st pärit naist, kes telefoniga inglise keelt rääkis.

Politsei andmeil järgnesid mehed kannatanule, kõnetasid teda ning hakkasid ühel hetkel loopima kividega nii naist kui temaga koos olnud koera.

Kannatanu sõbranna sõnul andsid mehed mõista, et kividega pildumise põhjuseks oli naise välismaine päritolu.

Täna hommikul pöördus kannatanu politseisse avaldusega ning politsei alustas asjaolude välja selgitamiseks kriminaalmenetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel.

Raskeid kehavigastusi politsei andmeil naine ei saanud, küll aga temaga kaasas olnud koer.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Oma sõbrannaga juhtunut kirjeldas sotsiaalmeedias ettevõtja Karoli Hindriks.

"Sain just teada, et täna minu head sõpra, ameeriklannat, kes elab Eestis, maksab Eestis makse, loob töökohti ja on õnnelikult abielus, jalutas oma koeraga ning rääkis telefoniga, kui teda ja tema koera ründasid kaks Eesti meest, ühel sinise lille märk (EKRE logo) rinnus, karjudes: “Go home foreigner, go home.” Mõlemad said viga, kuna mehed viskasid suurte kividega. Koer sai kõige enam viga. Kas see on rahvuslus? Kas see ehitab tugevamat Eestit? Ma usun, et isegi viieaastase matemaatika ütleks, et see ainult lõhub Eesti vaeseteks väikesteks tükkideks. Ma pole mitte kunagi rohkem olnud meie riigi pärast mures kui praegu. Süda läheb pahaks mõttest, et me laseme sellistel asjadel juhtuda," sõnas Hindriks.