Eesti uudised

Andres Aru: elatise miinimummäär ei tohiks olla kõrgem enamiku laste tegelikest vajadustest (11)

Kristiina Tilk, 28. november 2018 22:40
POLE MÕISTLIK: Õiguskantsleri laste ja noorte õiguste osakonna juht Andres Aru leiab, et ei ole mõistlik minna edasi praeguses suunas, kus elatise miinimumsuuruse määramisel on ainsaks lähtekohaks miinimumpalk.Foto: Teet Malsroos

Sadade lapsevanemate pahameel, et miinimumelatis tuleb alampalgast lahti siduda, pole toonud süsteemi muutmises loodetud tulemusi. Ajal, kui justiitsministeeriumis mõeldakse, kuidas süsteemi parandada, seisavad madalapalgalised maksma kohustatud vanemad endiselt lõhkise küna ees: alampalga tõus kergitab igakuise makstava elatise summa seniselt 250 eurolt 270 euroni ühe lapse pealt. Kuidas kommenteerib olukorda õiguskantsleri büroo?  

Justiitsministeeriumi algne idee – hakata elatist arvutama elatiskalkulaatori abil – vajab õiguskantsler Ülle Madise sõnul mitmel põhjusel veel lisaanalüüsi. Muu hulgas tõi Madise välja, et kalkulaatoris ei olnud arvestatud piisavalt lapse igapäevaste vajadustega ning väljatöötamiskavatsuses pakutud protsendid tuginesid Saksamaa mudelile, mis Eestis ei pruugiks anda asjakohast tulemust. 

Madise hinnangul oleks õiglasem toimida sarnaselt Soomega, kus lapse ülalpidamise keskmised üldkulud põhinevad sealse statistikaameti uuringutel Soome lapse elulaadi ja tarbimise kohta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.01.2019
Üksikema: „Lapse isa andis mõista, et tema minu iluprotseduure kinni plekkida ei kavatse!“
16.11.2018
Miinimumpalka teenivat nelja lapse isa ähvardab elatisvõla tõttu vangla
13.11.2018
MEELEHEITEL PEREEMA: kuidas küll sai kohtutäitur kuus last toidurahata jätta?!
01.11.2018
JUSTIITSMINISTER: täiskasvanud inimene peab üle olema valust, mida tõi suhte purunemine, ning mõistma, et elatise saajaks on tema enda laps

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee