Eesti uudised

Üürikorteris elava ema mure: kodus on gaasileke, pisipõnn ei saa hingata (6)

Liis Vaksmann, 28. november 2018 21:40
Vilde tee 107: pereema palus üürileandjat, et gaasipliit korda tehtaks. Paraku tekkisid pisipõnnil hingamishäired enne, kui remondimees kohale jõudis.Foto: Tiina Kõrtsini

„Ema, ma ei saa hingata!“ kurtis nelja-aastane laps paar nädalat pärast seda, kui kodus oli avastatud gaasileke. Paanikas ema kõne peale ruttasid kohale kiirabi, politsei ja päästeamet. Laps ja ema viidi haiglasse.

Kolmapäeva varahommikul kell 6.08 sai häirekeskus teate gaasilekkest Tallinnas Mustamäe linnaosas E. Vilde tee 107. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid, et ühes korteris lekib gaasipliit. Päästjad kontrollisid korterit gaasianalüsaatoriga, kuid ohtlikku kontsentratsiooni õhus ei tuvastatud. Korteris olnud nelja-aastane laps ja tema ema toimetati tervisekontrolliks haiglasse, kust ema küll peagi koju lubati.

E. Vilde tee 107 korteriühistus oli alles novembrikuu alguses gaasiseadmete kontroll. Selle käigus tehti tähelepanekuid ka kõnealuse korteri kohta, kuid probleemide kõrvaldamisega ei oldud seni tegeldud. „Kolisime siia umbes pool aastat tagasi. See on üürikorter, mis on juba ammusest ajast selline, nagu ta meil praegu on,“ räägib pereema. Ta tunnistab, et korteris elamise ajal on ta tundnud hingates raskust. „Pidevalt olen ka haige olnud. Viimati jäin haigeks paari nädala eest, alles sel nädalal sain tagasi tööle minna,“ lisab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.12.2018
PEREEMA ÕUDSED HETKED: „Tulin vannist välja ja karjusin: aknad lahti, meil on gaasiavarii!“
06.12.2018
Kuhu panna vinguandur? Loe, kuidas oma kodu ja peret gaasiõnnetuste eest kaitsta!
05.12.2018
FOTOD SÜNDMUSPAIGAST | Tallinnas tuli järjekordse gaasilekke tõttu kolm inimest haiglasse viia
28.11.2018
Mustamäe korteris oli gaasileke

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee