Eesti uudised

Tammsaare pargis inimelu nõudnud varingu põhjused on endiselt välja selgitamata

Õnnetused muinsuskaitsealustel objektidel: kes nende eest vastutab? (1)

Liina Hallik, 28. november 2018, 22:10
Endise Uue turu varemetes toimub aktiivne kaevetöö. Mida objektil praegu täpselt tehakse, linnaplaneerimise amet kahjuks ei kommenteerinud. Foto: Tiina Kõrtsini
Kaks kuud tagasi varises Estonia teatri kõrval Tammsaare pargi vana turuhoone väljakaevamistel ühe käigu võlvlagi peale all töötanud ekskavaatorijuhile. Varingu alla jäänud 43aastane meessoost ehitustööline hukkus. „Kiiver oli tal peas, aga see kivitükk, mis talle pähe kukkus... See oli piisavalt suur ja löögijõud oli väga tugev ning kinnitan teile, et see polnud kena vaatepilt,“ ütles päästeameti valvepressiesindaja.

Võlvlagi varises veidi enne kella viit õhtul, ent kiviklibu alla jäänud mehe surnukeha oli mattunud niivõrd sügavale, et päästjad suutsid selle välja tuua alles kaks ja pool tundi hiljem, pool kaheksa õhtul. Päästjate tegevuse ajal juhtus veel teinegi, küll väiksem varing, aga töö jäeti ajutiselt katki, et kogu ala ohutuks muuta.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

3. detsember 2018, 09:06
Päästeamet korraldab poodides kontrollreidi
11. september 2018, 13:53
KES ON SÜÜDI? Varingusurma uurimiseks algatati kriminaalmenetlus
10. september 2018, 17:09
GALERII | Tammsaare pargis toimunud varingus hukkus inimene

1 KOMMENTAAR

h
Husser 29. november 2018, 20:30
Muinsuskaite pingutab üle! Kujutage ette, et selline amet oleks olnud 200- 300 aastat tagasi? Tallinn oleks nagu sigala keset põldu, va. Vanalinn
m
must huumor 29. november 2018, 10:10
Pärnus on muinsuskaitse daam, kes isegi parketialustele põrandalaudadele nõuab väidetavalt vanu naelu. Ega muinsuskaitse objekti juures kiivrit tohikski kanda, See liiga tänapäevane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee