Eesti uudised

Vald keeldus nõudepeatusest, mida soovisid vanurid ja invaliidid

JALAPROTEESIGA KÜLAMEES: ajage see bussipeatuse post ometi üles, ooteputka panen ise püsti! (18)

Arvo Uustalu, 28. november 2018 21:10
OOTUSES: Arve tegi oodatavaks peatuseks valmis isegi korraliku teeäärse platsi.Foto: Reigo Teervalt

Võrumaal Läti piiri lähedal elavad inimesed on hädas, et kuna bussipeatus on kaugel, siis ei pääse nad hästi ei toidupoodi ega tohtri manu. Koos tasuta bussidega tekkis uus probleem: juhid ei luba enam sõitjatel soovitud teeotsas maha minna. „Olen 70 aastat siin maha saanud, nüüd enam mitte. Olen nõus selle bussipileti ostma, kui siin maha saaksin,“ räägib vanaproua, kes on sunnitud koos pampudega mööda teeäärt ukerdama.

Võrumaal olevast Sarise bussipeatusest paari kilomeetri kaugusel elavad kohalikud ei mõista, miks ei saa omavalitsus ja riik niigi palju rahvale vastu tulla, et nende teeotsas nädalas korra seisatava kauplusauto kõrval peatuks ka tasuta buss, mis praegu mööda tuhiseb. Kohalike elanike mäletamist mööda peatus buss nende juures Tsilgutaja külas nii Vene okupatsiooni ajal kui ka Eesti vabariigi algul. 

Sarise peatusest umbes kilomeetri kaugusel elav talunik Arve on vitaalne härra, kes liigub vaatamata jalaproteesile jõudsalt. Tema hooviväravast kiviviske kaugusel on autokaupluse peatus. Arve mäletab hästi aega, kui maja lähedal seisis veel bussipeatuse post, mille teehöövel paraku aastaid tagasi pikali sõitis. Seejärel lohistas traktor selle minema. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.11.2018
„Rong võetakse ära, aga rahva käest pole mitte ühtegi korda küsitud, kuidas me tööle, kooli ja arstile saame. See on kõige nutusem selle juures.“
23.11.2018
Einar Ellermaa | Hooliva Eesti tasuta buss mingis teeotsas ei peatu
23.11.2018
LUGEJAKIRI |  Bussijuht keeldus reisijat kodu juures maha lubamast ja sõidutas ta 400 meetrit edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee