UtilitasFoto: MARIS TOMBA
Toimetas Triinu Laan 28. november 2018 15:23
Investeerimisfond First State Investments ostis Eesti suurimas kaugküttefirmas Utilitases suurosaluse. 

European Diversified Infrastructure Fund II (EDIF II), mille varasid juhib First State Investments, omandas täna  OÜ-s Utilitas 85-protsendilise osaluse ning Utilitase senised omanikud ja juhtkonna liikmed säilitavad ettevõttes kokku 15-protsendilise osaluse.

„EDIF II näol liitub meiega tunnustatud rahvusvaheline infrastruktuurifond, millel on mitmeid investeeringuid Lääne- ja Põhja-Euroopas ning ligipääs rahvusvahelistele kapitaliturgudele. Utilitas on fondi esimene investeering Balti riikides ning seni ainus suure rahvusvahelise infrastruktuurifondi investeering siin piirkonnas. Meie eesmärk on tagada, et Utilitas püsiks rohelise energia arendajana esirinnas,“ kommenteeris Utilitase nõukogu esimees Kristjan Rahu. 

“Meile teeb rõõmu, et Utilitas on First State’i esimene infrastruktuuriinvesteering Eestis. Meile kui pikaajalisele investorile on eriti oluline Utilitase juhtiv positsioon kestliku ja töökindla kaugküttevõrgu operaatorina, erilise rõhuga taastuvenergia tootmisel. Koostöös kaasaktsionäride, juhtkonna ja töötajatega hakkame ettevõtet edasi arendama,“ kommenteeris First State’i infrastruktuuriinvesteeringute valdkonna partner Niall Mills.  

Utilitase kontserni kaugkütteettevõtete Utilitas Eesti AS ja Utilitas Tallinn AS ning koostootmisjaamade operaatori Utilitas Tallinna Elektrijaam OÜ juhtkondades muudatusi ei toimu.Utilitase kontserni juhina jätkab Priit Koit ja nõukogu esimehena Kristjan Rahu.

Nõukogu täiendatakse kahe uue liikmega, kelleks on First State’i direktor Gregor Kurth ja sõltumatu liikmena Andreas Greim, kes on Dalkia Internationali, Areva ja Électricité de France’i kogemusega kaugkütte- ja energiasektori ekspert.