Kingiidee | Sisuturundus

Tahad peohooajaks ilusat ja päevitunud nahka? Alusta sellega kohe! 

D päike päevituskeskus, 3. detsember 2018, 11:22
Salongipäevituse puhul tuleks tervisesõbralikku päevitussagedust silmas pidades alustada juba praegu, novembri lõpus – mõõdukas, nahatüübile ja hetkeolukorrale vastavalt valitud päevitusseanss, päevituse aeg ja sagedus tagavad loomuliku, särava ning püsiva jume. Kiiremate võimalustena on olemas aga spreipäevitus või kodus kasutatavad isepruunistuvad kreemid,“ soovitab päevitussalongi D päike päevituskeskuse turundusjuht Kadi Truuleht, kuidas saada jõulupidude hooajaks kaunis jume.

Päevitussalongis käimise tihedus sõltub paljuski naha hetkeolukorrast, nahatüübist ja päevitusharjumustest. „Salongis päevitamas võiks käia täpselt sellise tempo ja vahega, kuidas nahk lubab. Kui sa võtad näiteks 0,3 päevitust 10 minuti kaupa ja sinu nahk pole tundlik, siis käi kasvõi üle päeva. Kui aga oled maksimumaja armastaja, siis pigem ära käi rohkem kui kord nädalas. Aga jällegi oleneb nahast,“ selgitab Truuleht.

Enne valiku tegemist on mõistlik päevitussalongi administraatoriga konsulteerida, määrata enda täpne nahatüüp ja hetkeline olukord, valida nahale kõige sobivam kreem ning päevitusseanss ja aeg. „Päevituse järgselt on samuti oluline kliendi tagasiside, millele toetudes saab teha tervisesõbraliku päevitusplaani. Kindlat kuldreeglit pole, sest kõikide inimeste päevituseesmärk, vajadus ja naha taluvus on erinevad,“ lisab Truuleht.

Ta toonitab, et päevitussalongis tuleks kindlasti määrida erinevat kreemi näole ja kehale ning kasutada päikesekaitseprille. „Kreem kaitseb meie naha kõige olulisemat vara – vett, taastab ning hoiab seeläbi naha loomulikku niiskustasakaalu! Kui me kasutame kreemi, siis esiteks paraneb nahas vereringe ja selle tulemusel paraneb ka päevituse tulemus 30-40%. Teiseks annavad kvaliteetsed kreemid sinu nahale antioksüdante ja vitamiine, mis on vajalikud, et päevituse ajal tekkivad vabad radikaalid saaksid neutraliseeritud ja meie nahk võiks rahus tegeleda päevituse tekkeprotsessiga,“ räägib Truuleht.

Päevitades ilma kreemita saab küll pruuniks, kuid tulemus on naha vanuse ja heaolu arvelt. Päevitustulemus ei ole maksimaalne ega püsi pooltki nii kaua kui kreemiga. „Kreemi kasutamisel toimub ka melaniini juurde tootmine intensiivsemalt, sest kreem annab selleks vajalikke toitaineid. Prillid on aga vajalikud, et kaitsta meie silmade võrkkesta ja läätse,“ lisab ta.

Jumekaks saab ka viimasel minutil

Isepruunistuvad kreemid on aga lahenduseks neile, kes salongipäevitust ei eelista, kelle puhul on see vastunäidustatud või kes jäänud salongipäevitusega viimasele minutile. „Isepruunistuvate toodete katsetajatele soovitaks esimese sammuna vahtusid ehk Mousse nime kandvaid tooteid näiteks Kardashianilt või California Tanilt, mis annavad kerge katvuse, pole paksud ega pea muretsema rantide pärast,“ toob välja Australian Gold tootejuht Birgit Puusepp.

„Kes aga on isepruunistuvate kreemide kasutamisel nii-öelda kindlakäelisem, siis Australian Gold Instant ehk kohesed ja Gradual spreitooted ehk samm-sammult jumet ehitavad kreemid on valik neile. Kreemi puhul on see tähtis, et tuleb lihtsalt hoolikamalt määrida, et rante ei jääks,“ tõdeb Puusepp.

Kes on heleda nahaga, võiks pigem alustada Gradual toodetest. „Seda võid peale kanda iga päev ja vaikselt luua tooni, mis on sinu nahale sobiv. Samuti saad olla kindel, et isepruunistuva kreemi toon sinu nahal liiga võõras ei tundu,“ räägib Puusepp.

Spreitooted on juba edasijõudnutele, ent ka siin peab teadma, et seda ei määrita nahale, vaid pihustatakse kehale umbes 20cm kauguselt ilma laiali hõõrumata. „Kindlasti tuleb arvestada enda nahatüübiga. Kui sul on väga kuiv nahk, siis kasutada kreemina isepruunistuvat toodet, et anda nahale ka lisaniisutus ja et loodud jume püsiks,“ lisab Puusepp.

Ka spreipäevitus on mugav ja kiire lahenduse päevituse saamiseks. Spreipäevitus tuleb aga kindlasti ette broneerida!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee