Seisukoht

Seisukoht | Palun andke valimistele teema! EKRE seda tegigi (20)

Dannar Leitmaa, päevauudiste ja veebikeskkondade juht , 27. november 2018, 19:47
Foto: Robin Roots
Minult küsis hiljaaegu ühe suure erakonna juht õhtusöögilaua taga, et mis võiks olla praegu teema, mis tooks valimiste eel tähelepanu. Reformierakond üritas saada teemaks sotsiaalmaksu kaotamise, väike sahin, kadus kiirelt. Sotsid kratsisid niisama pead. Keskerakond üritas rääkida sotsiaalmaksu ülempiiri kaotamisest. Taas sama olukord ja vaikne sisin.

"Mitte midagi ei lähe lendu," kurtis erakonna juht.

Ja siis tuli päästerõngana Marrakeshi rändepakt (või kuidas iganes selle nimi oligi). Natuke libainfot, natuke läbikukkumist välisministrilt ja oligi teema, mis inimestel harja punaseks ajas. Või vähemalt arvamust avaldama ajas.

Samal teemal

Paljud teist seda pakti lugenud on? Pean tunnistama, häbiga, et ka mina pole. Võin vabandada puhkusega, aga ikkagi piinlik. Ilmselt pole seda lugenud ka suurem osa selle kohta arvamust avaldanutest.

Aga korraga oli teema olemas. EKRE tõmbas muidugi kohe enda vihaseid ja rõhutuid mõjuva sae käima. Reformierakond ja Keskerakond ei osanud seepeale kohe reageeridagi. Isamaa tegi kiire algkäigu, kuid jäi siis EKRE must-valge retoorika varju.

Ja siis tulid sotsid. Kellel iganes tuli idee üritada minna EKRE miitingule on omamoodi poliittehnoloogia geenius. Noad aeti teravaks, tüli tuli korralik ja korraga on valimistel esimene teema, mis mingitki kõlapinda omab - ja pildis on ainult EKRE ja sotsid.

Enne rändelepingut võis vahefiniši auhinna anda Isamaale, kes hakkas rääkima teise pensionisamba kaotamisest. Kuid praegu tundub see teema, mis tegelikult võib puudutada meie kõigi tulevikku, justkui vaikne sisin enne suurt tormi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee