Eesti uudised

Kaja Kallas: mind hirmutab see, et paljud inimesed ei leia Toompea lossi ees toimunus taunimisväärset (120)

Ohtuleht.ee, 27. november 2018 19:24
Kaja KallasFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna esinaine Kaja Kallas näeb Indrek Tarandi ründamises EKRE meeleavaldusel hirmuäratavat seost natsi-Saksamaal toimunuga.

„Olin täna terve päev Harjumaal kohtumistel ja mind hirmutab see, et paljud inimesed ei leia eilsetes sündmustes Toompea lossi ees taunimisväärset. Öeldakse, et ise oli süüdi ja läks provotseerima. Ma ei lasku sinna, kas keegi kedagi provotseeris või mitte. Fakt on see, et eestlased läksid eestlastele poliitiliste vaadete pärast kallale ja riigikogus esindatud ja koosolekut korraldanud poliitiline partei ei üritanud inimesi mitte maha rahustada, vaid ergutas takka. Vaadates Ukrainas toimuvat on olulisem kui kunagi varem, et me hoiame kokku. Meie omavahelised kisklemised ja viha õhutamine ning lõhede tekitamine ühiskonnas on vesi ainult Venemaa veskile“ kirjutab Kallas sotsiaalmeedias.

„Kunagi lugesin Eric Larssoni raamatut „Inside the Garden of Beasts“, mis on kirjutatud Ameerika suursaadiku ja tema tütre päevikute põhjal, kes saadeti natsi-Saksamaale. Raamatus on näha, kuidas tasahilju jõuti selleni, et juute aeti ahju - alguses tõuklemine tänaval, siltide külge kleepimine, mõnitamine, märgistamine, kellegi näiline võllatõmbamine. Inimesed ei öelnud ega teinud midagi ja nii läkski vaikselt sinnamaani, mida me ajaloost teame. Kui me ei mõista vägivalda poliitiliste vaadete eest hukka, kui me peame seda normaalseks või isegi õigustatuks, siis oleme samal teel. Ärme palun tee seda meie armsa Eestiga,“ rõhutab Kallas.

Samal teemal

06.12.2018
TAGATOAS KUULDUD: ÜRO rändeleppe hääletus ähvardas Reformierakonna lõhestada
02.12.2018
TV3 VIDEO | Telesalvestus läks tuliseks: „Keset lindistust rebis Martin Helme endalt mikrofoni rinnast ja sisuliselt tormas Vakrale kallale.“
29.11.2018
VIDEO | Indrek Saar: rusikapoliitikal ei ole Eestis kohta
28.11.2018
VIDEO | „Esimeses stuudios“ läks tuliseks! Tralla: miks te valetate? Helme: mina ei valeta, teie valetate!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee