Eesti uudised

Jürgen Ligi lajatab Indrek Tarandile: ennast nautiv ja jõukas sots läks inimesi pilkama! (121)

Ohtuleht.ee, 27. november 2018 18:01
Jürgen LigiFoto: Stanislav Moshkov
Jürgen Ligi kritiseerib EKRE meeleavaldust segama läinud Indrek Tarandit, öeldes, et võõrale peole sissemurdmine ei ole debati tsiviliseerimine. „Tsiviliseeritus eeldab poolte füüsilist distantsi ja selle turvamist,“ rõhutab Ligi sotsiaalmeedias.

Ligi sõnavõtt Facebookis:

Samal teemal

„Ma ei kaitse siin kedagi ega midagi, otse vastupidi. Isegi Indrekut mitte, sest kui ta nüüd räägib, et pole rahvuskaaslaste vägivalda varem tundnud, on ohvri küsimus vaieldav. Lintidel on vägivald, aga elus ei mõisteta seda hukka ega tulda peksa saamiselt kaamerate ette nii üdini rahulolevalt. Loodan, et ka suuremat haiget ei saanud Indrek füüsiliselt, ent kahtluseta haiget tegemas käis ta ise vaimselt.

Juba see „Euroopa Parlamendi saadikule tuldi kallale“ on üdini ülevalt alla. Miks just mitte talle, kui tema stiil oli mitteparlamentaarne, miks tuua mängu ELi, mida see publik on õpetatud pidama kurjuse impeeriumiks? Aga ennast nautiv ja jõukas sots läks siin ka inimeste keskele, kes sotsidel ise keskel olla, pilkama neid teemal, mis on nad üles ärritatud, muutma nende meeleavaldust enda meelelahutuseks, ehkki nende hulgas on elult peksa saanuid, õnnetuid, segadusse aetuid, kurje. Neil inimestel oli see harv lähedal olek võimule ja võimalus temaga pahandada, aga siis tuli võim, rebis neilt lava ja mikrofoni ja kallas nad kihutuskõnega üle.

Kui nüüd vastuvõtu kohta kasutatakse kõige uhkemaid võrdlusi - natside rünnakrühmade, pikkade nugade, Toompea ründamise, kristalli- ja pronksiööga -, on ainus adekvaatne mõte, et kuidas me tegeliku ohu ära tunneme, kui kogu verbaalne laskemoon on täna-eile kulutatud juhtumile, mida olnuks hõlbus vältida?

Kuidas saab hirmutada debati füüsiliseks muutmisega nüüd, kui Indrek teeb seda ainuüksi esikülgedel mitmendat korda pärast 1993. ja Narvat, millega tahtis täna oma eluloo rääkimise ära lõpetada? Ainult sellist debatti, paremal juhul kommentaariumides, tema puhul ju teataksegi. Mitte keegi ei tea aga ta vaateid ühiskonnakorralduses või mis on ta järgmine partei pärast Isamaad, punarohelisi, keskerakonda ja sotse, sest ta esitleb end valijale just ainult füüsiliselt ja kordamööda neis kõigis.

Indrek tsiteeris mind, et migratsioonist ei saa enam mõistliku murega rääkida, sest EKRE on teema ära määrinud. Olen oma sõnade juures ja küsin, kuidas see eilne abiks oli? Ei ole debati tsiviliseerimine murda sisse võõrale peole ja väita end olevat kutsutud, pahandada võimuesindajana ebapiisava sõnaõiguse pärast nendega, kelle sõna muul ajal üldse ei kostu.

Tsiviliseeritus eeldab poolte füüsilist distantsi ja selle turvamist. Sissetungi tegemata jätta on mõõtmatult lihtsam kui võõrast viisakalt vabaneda, ja kuna politsei ja turvamees jäid sekkumisega hiljaks, saime nüüd portsu veel õnnetumaid ja tigedamaid, keda ähvardab peale sotsi irvituse veel krimasi, sest nad on pettunud riigis, kes just sotside ja rahvavaliit/ekre kinnitusel suudab neid aidata kõiges. Ja eluaegse valitseja, kelle vaateid me ei tea.“

Samal teemal

14.11.2018
Jürgen Ligi jälgis kontserdi asemel nutitelefoni
02.11.2018
TV3 VIDEO | Telesalvestus läks tuliseks: „Keset lindistust rebis Martin Helme endalt mikrofoni rinnast ja sisuliselt tormas Vakrale kallale.“
30.10.2018
Indrek Tarand valmistub pensionipõlveks
29.10.2018
VIDEO | Indrek Saar: rusikapoliitikal ei ole Eestis kohta