Poliitika

Miks ei mäleta endine välisminister Ligi oma ametiajast ÜRO rändeteemat? (11)

Ohtuleht.ee, 27. november 2018 16:42
Jürgen LigiFoto: Jörgen Norkroos
Novembri keskpaigas puhkes Facebookis välisminister Sven Mikseri ja tema eelkäija Jürgen Ligi vahel sõnelus, mille käigus esimene heitis Ligile ette, et too end ametiajal ega sellele järgnenud kahel aastal ÜRO ränderaamistikuga kurssi ei viinud. Õhtuleht uuris järgi, miks ränderaamistiku vastu teravalt sõna võtnud Ligi seda teemat oma ametiajast ei mäleta. 

Ligi asus välisministri ametikohustusi täitma 2016. aasta 12. septembril. Nädal hiljem, 19. septembril kiideti New Yorkis toimunud ÜRO peaassambleel heaks ülemaailmse ränderaamistiku väljatöötamine. 

Päev varem Saaremaal duatlonil M50 klassis esikoha võitnud värskel ministril oli samuti võimalus kohtumisel osaleda, lisaks nägi päevakava ette võimalust kõne pidamiseks. Ligi jättis need võimalused kasutamata. 

Õhtulehe küsimusele, miks Ligi New Yorkis ei käinud, vastas poliitik: "Tööpäevadel olid mul teised töökohustused ja ametiaja esimestel päevadel ei saanud olla mingit tunnetust, mis juhtub migratsioonileppega kaks aastat hiljem."

Pärast lisaküsimust ja oma toonase nõuniku Priit Kallakasega nõupidamist, lisas Ligi, et kuigi ta paaril korral avaldas soovi kohtumisel osaleda, andis ministeerium talle nõu seda mitte teha, sest ametisoldud aeg oli ÜRO kohtumisteks veel liiga lühike. 

Ligi lisas, et New Yorkis käis toonane president Toomas Hendrik Ilves. 

Alates 12. septembrist 2016 oli Ligi Taavi Rõivase teise valituse välisminister. Pärast teda sai välisministriks Sven Mikser.  

Jürgen Ligi ja Sven Mikseri sõnavahetus Facebookis. Foto: Ekraanitõmmis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee