Eesti uudised

Kopli püstolikangelast ähvardab pikk vangistus (9)

Juhan Haravee, 27. november 2018 14:35
Foto: Robin Roots
Esmaspäeval lõppesid Harju maakohtus kohtuvaidlused 76aastasele Alexander Yakimenkole esitatud mõrvakatsesüüdistuses ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises. Prokuratuur taotles end süütuks pidavale mehele 16 aasta pikkust reaalset vangistust.

Prokuratuur süüdistas endist relvameistrist pensionäri Yakimenkot (pildil) selles, et ta tulistas mullu 2. juulil kella 11 paiku Tallinnas Liinivahe 17 mahajäetud majas kahte häireteate peale kohale saabunud turvameest.

Samal teemal

Turvatöötajad Marko (38) ja Olev (63) saabusid valve all olnud majja, et selgitada välja firma häirekeskusesse laekunud alarmsignaali põhjust. Süüdistuse järgi hakkas majas ebaseaduslikult viibinud Yakimenko kohale tulnud ja oma tööülesandeid täitnud turvamehi Makarovi püstolist tulistama. Kõigepealt sai ühe lasu kõhtu Olev, seejärel tulistas süüdistatav kaks korda Mrkot, põhjustades talle eluohtliku tervisekahjustuse. Sündmuskohalt põgenenud Yakimenko peeti nädal hiljem kinni Lätis ja anti eesti politseile üle.

Alexander Yakimenko end kohtus süüdi e tunnistanud, väites, et tegutses enesekaitseks.

Yakimenkole määrati juuni lõpus tema kaitsja taotlusel meditsiiniline ekspertiis, et saada selgust, kas ta on üldse võimeline kohtuistungitel osalema ja süüdimõistmise korral karistust kandma. Yakimenko väitel oli teda vahi all olles tabanud kaks insulti.

Lõpuks leidis kohus, et kohtuistungit on siiski võimalik jätkata.

Prokurör palus Alexander Jakimenkot kahe inimese mõrvakatses ning tulirelva ebaseaduslikus käitlemises süüdi mõista ning karistada teda liitkaristusena 16 aasta pikkuse reaalse vanglakaristusega.

Yakimenko kaitsja vandeadvokaat Vldimir Sadekov leidis, et reaalse vangituse kohaldamine eaka ja põdura tervisega mehe suhtes pole otstarbekas ja humaanne.

Kohus kuulutab otsuse 7. detsembril. Siis selgub ka, kas kohus rahuldab turvameeste Marko ja Olevi tsiviilhagid vastavalt 30 000 ja 50 000 euro ulatuses.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee