Eesti uudised

Peterburi peakonsul Carl Eric Laantee Reintamm: „Poliitiliselt on väga kasulik, kui Vene inimesed saavad Eestis käia!“ (8)

Jevgenia Zõbina, 30. november 2018 11:20
Peterburi peakonsul Carl Eric Laantee Reintamm abikaasa Evaga.Foto: Erakogu
Peagi täituvad Tallinna tänavad taas Vene aastalõpu turistidest, kellest üle poole saab viisa Sankt Peterburgi konsulaadist. 2017. aasta jooksul Venemaal Eesti saatkonnas ja konsulaatides väljaantavast 110 000 viisast 60 000 taotleti Peterburis. Märtsis asus seal peakonsuli kohale Carl Eric Laantee Reintamm, kes on aastatel 2007-2012 juhtinud ka Pihkva konsulaati.

„Peakonsulaadis kohal käivad enamasti kiirkorras taotlejad, kellel on matus, või siis kultuuri või laste grupid,“ räägib Laantee Reintamm, et enamus annab oma viisataotluse sisse Eestit esindavas VFS viisakeskuses ja seetõttu ta paljude taotlejatega ise ei suhtle, kuid Vene inimeste võimalikult lihtsat reisimist Eestisse ei pea ta oluliseks mitte ainult turismi majanduslikku külge silmas pidades, vaid see on Eestile kasulik ka poliitiliselt. „Inimese oma silm on ikka see, mida ta usub kõige rohkem. Nii et palve kõigile eestlastele: kui te näete Vene turisti, siis olge jätkuvalt temaga sõbralik - paljud räägivad siin, et neil on Eestis nii meeldiv olnud. Ja seda on hea kuulda.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.00.2019
EESTI JUURTEGA ARM: Miks leiti pistisevõtmise kahtlusega kinni peetud Pihkva asekubernerilt Eesti ID-kaart?
06.05.2018
Vene turistide arv Eestis on kasvanud
06.01.2018
GRAAFIK | Eestit külastavate Vene turistide arv suurenes, Soome oma vähenes
09.00.2018
Vene aastavahetuse turist jõuab juba Lõuna-Eestisse