Martin HallikFoto: Aldo Luud
Toimetas Silja Ratt 27. november 2018 10:13
Tänases Postimehes räägivad 15 Martin Halliku endist alluvat oma loo sellest, kuidas Hallik neid ahistanud on. Halliku advokaat Kristi Sild väidab, et tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni menetluses kaotajaks jäänud Tartu ülikool proovib ebamugavast olukorrast välja tulla kuulujutte levitades. Halliks saatis meediale enda vastulaused.

Tänases Postimehe artiklis kirjeldavad Halliku endised alluvad, kuidas mees neid asutuse peol käperdas, neile tagumiku vastu laksu andis ning oma alakeha nende vastu hõõrudes siivutusi ütles.

Vandeadvokaadi sõnul oli töövaidluskomisjoni menetlus Tartu ülikoolile täis üllatusi, sest keskse ahistamissüüdistuse esitanud kolleeg varjas tööandja eest tegelikult konsensuslikku suhet. “Töövaidluskomisjon töötas läbi kõik episoodid ning jõudis järeldusele, et tegu oli vabatahtliku ja konsensusliku suhtega.“

Ligi aasta tagasi jõulupeo esilekerkimist meedias saabki Martin Halliku esindaja sõnul seletada sellega, et kogu vallandamisprotsessi tegelikult käivitanud keskne ahistamissüüdistus kukkus kokku. Järele jäi võimalus hakata mustama anonüümsete kuulujuttudega tantsudest jõulupeol.

“Kui töövaidluskomisjoni menetlusse suutis Tartu ülikool esitada kuue inimese seletused, siis täna võtab meedias sõna juba 15 tunnistajat. Ajakirjandusest palju põhjalikumat ja tõenduspõhisemat tööd tegevad töövaidluskomisjoni spetsialistid leidsid juba nimetatud kuue inimese tunnistuse puhul, et valdavalt rääkisid nad edasi teistelt kuuldud kuulujutte, väidetavatest olukordadest, mida ise polnud vahetult kogenud. Lisaks, nende kuulujutud läksid omavahel vastuollu,” lisas Sild. Hallikul seevastu oli oma väidete kinnituseks esitada konkreetsed tõendid, sõnumid, pildid, kirjavahetus.

Hallik lükkab väited ümber

Allpool Martin Halliku esimesed kommentaarid, mille osas täna Postimehes avaldatud väited paika ei pea ning mida töövaidluskomisjon juba oma menetluse käigus ka kindlaks tegi:

1) Peole läksin otse volikogu istungilt ja ma ei olnud alkoholi tarbinud.

2) TVKs on kolm tunnistust, mis on risti vastupidised nendele, mis avaldatud ajalehes Postimees. Sealhulgas inimeselt, kes nägi tantsupõrandal toimunut kogu aeg.

3) Ma ei hõõrunud ennast kellegi vastu. Lähestikku tantsimist hõõrumiseks nimetamine ei ole õige.

5) Märkust mulle seal peol keegi ei teinud. Üks kolleeg oma suvises tunnistuses väidab, et tuli seda tegema, aga ma võtsin ta tantsima. Selgelt on tunnistusest aru saada, et ta ei teinud seda märkust. Tema hilisemast chatist tuleb samuti välja, et ta ei teinud seda märkust peol.

6) Mingit tantsuplatsilt põgenemist ei olnud. Keegi ei põgenenud minu eest. Seda tunnistas TVKs kolm inimest, keda ajakirjanikud pole intervjueerinud.

7) Tagumiku pihta pole ma kellelegi löönud. TVK-le väideti seljale patsutamist.

8) Keegi ei lükanud mind jõuga eemale. Seda kinnitasid ka TVK-le tunnistajad.

9) Pole kedagi üritanud suudelda peol, keegi pole “sillas” pidanud olema. TVK menetlus kinnitab, et see väide ei leidnud kinnitust.

10) "Paugu lahti saamise" soovi pole avaldanud. See väide ei leidnud kinnitust ka TVK menetluses.

11) Vale on see, et ütlesin kesksele kaebajale, et "teeme suhte kindlamaks". Ma ei ole seda öelnud ning sellist väidet ei ole ka TVK materjalides esile toodud.

12) Keskse kaebaja eskortimine teiste naiste poolt on absurdne. Seda saab tõestada, kui võtta lahti kogu konverentsi ajaline sündmuste jada ning muude tõenditega.

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

yyy 28. november 2018 09:28
hea, et ajalehed nüüd saavad läbimüüki veidi suurendada. Kellelegi ei lähe korda, et ajalehed, televisioon on ühe mehe kallal , koguneb palju anonüümseid inetuid kommentaare. Asi tuleks jälle kohtusse anda - kui inimene ongi mingil määral süüdi, siis teda ära hekseldada ei ole inimlik. Igaüks maksku oma mõnitamise eest mõni tuhat Või teeme asja ära, viskame mehe kividega surnuks - mingi süü tal ju ikka kusagil on.
Refi agent 28. november 2018 07:52
Terevisioonis Katrin Viirpalu objektiivselt ja oskuslikult selgitas probleemi lahti!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS