Eesti uudised

NIMEKAEBUS: keeleinspektsioon kontrollib uut kaubanduskeskust (10)

Siim Randla, 27. november 2018 06:43
Foto: Robin Roots
Keeleinspektsioon on saanud mitu kaebust seoses uue kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn nimega, mistõttu minnakse asja kohapeale kontrollima.

Keeleseadus ei reguleeri ostukeskuste või asutuste nimesid. Need või kaubamärgid võivad olla võõrkeelsed. Kuid seadus sätestab, et kui kasutada kaubamärki isiku tegevuskoha tähisena või välireklaamis, siis tuleb selle võõrkeelne osa, mis sisaldab olulist teavet tegevuskoha, pakutava kauba või teenuse kohta, esitada ka eestikeelsena. „See tähendab, et eestikeelne teave ei pea seaduse järgi olema esikohal ega paremini vaadeldav kui võõrkeelne kaubamärk. Piisab, kui eestikeelne teave on esitatud kaubanduskeskuse sissepääsu juures,“ teatab keeleinspektsioon. T1 Mall of Tallinnal on kõigi sissepääsude klaasustel olemas eestikeelne teave.

Keeleinspektsioon kontrollib kaubanduskeskuse sees olevat avalikku infot sel nädalal.

Kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn pidi esmalt uksed avama oktoobris, ent ei saanud ERR teatel ehitustöid tähtaegselt valmis. Ka teatas keskuse operaator Pro Kapital kuu aega tagasi, et EAS-i toetusel eurorahadest rajatav vaateratas püstitatakse hoone katusele alles järgmisel aastal.T1 Mall of Tallinna koguinvesteeringu suuruseks kujuneb 70 miljonit eurot, 

Samal teemal

07.12.2018
FOTOD | T1 kaubanduskeskuse parkimismajas puudub äärepiire, tööinspektsioon käskis parkimismaja sulgeda
08.11.2018
ÕL VIDEO JA FOTOD | T1 kaubanduskeskus on päev enne avamist kõike muud kui valmis
07.11.2018
Reedel avatava T1 arendaja: Eestis on kaubanduskeskustele ruumi küll!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee