Krimi

Viljandi järve ääres neiu vägistanud ja mõrvanud noormees jäi lõplikult süüdi (19)

Ohtuleht.ee, 26. november 2018 20:23
Tartu maakohus mõistis Tairo Poopuu süüdi 17aastase neiu vägistamises ja mõrvas ning määras talle 15aastase vangistuse.Foto: Reigo Teervalt
Riigikohus ei võtnud täna arutusele Tairo Poopuu (22) kaitsja kaebust ning sellega jõustus 15aastane vanglakaristus, mis mõisteti noormehele 17aastase neiu vägistamise ja mõrva eest.

Tänavu augusti lõpus jättis Tartu ringkonnakohus rahuldamata Poopuu kaitsja Sirje Musta ja prokuröri Marja-Liina Talimaa kaebused Tartu maakohtu otsuse peale. Nimelt taotles Talimaa Poopuule eluaegset vangistust. Must soovis aga mehe õigeksmõistmist vägistamises, mõrvasüüdistuse ümberkvalifitseerimist tapmiseks ja karistuse kergendamist.

Samal teemal

Kolm ringkonnakohtunikku leidsid tõendeid hinnates, et Poopuu ja kannatanu suguühe oli tahtevastane ja süüdistatav kasutas seejuures vägivalda. Kõrgema  astme kohus nõustus maakohtuga, et Poopuu allutas kannatanu vägistamise ajal oma tahtele, pigistades teda kaelast. Toimepandud vägistamise varjamiseks kägistas noormees neiu hiljem surnuks.

Ringkonnakohtu hinnangul ei olnud põhjendatud ei karistuse kergendamine ega raskendamine: “Karistuse puhul tuleb arvestada kergendava asjaoluna seda, et kohtumenetluse ajal hüvitas süüdistatav vabatahtlikult kannatanule ehk tapetud neiu emale ligi 600eurose rahalise kahju. Samas karistusseadustikus loetletud karistust raskendavad asjaolud antud juhul puuduvad.”

Tartu maakohus mõistis Tairo Poopuu süüdi 17aastase neiu vägistamises ja mõrvas ning määras talle 15aastase vangistuse.Foto: Reigo Teervalt

“Lisaks on kohtuotsusega vähenenud Poopuu esialgse süüdistuse maht, kuna ta mõisteti juba maakohtus õigeks tapmise toimepanemises vägistamise hõlbustamise eesmärgil. Nimetatud teos õigeksmõistmist ei vaidlustanud ringkonnakohtus ka prokurör. Seega on ringkonnakohtu hinnangul põhjendatud mõista kergem karistus, kui seda taotles prokurör,” leidis ringkonnakohus oma otsuses.

Tartu maakohus mõistis Poopuu rängas kuriteos süüdi tänavu 30. aprillil. Karistuse kandmise algust arvestatakse tema kahtlustatavana kinnipidamisest, möödunud aasta 11. juunist. Tapetu emale tuleb Poopuul mittevaralise kahjuna hüvitada 10 000 eurot ja tema õigusabikulude katteks riigile 2044 eurot.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kutsus süüdistatav eelmise aasta 10. juuni kesköö paiku endaga kohtuma tuttava 17aastase neiu. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja ta vägistas. Süüdistuse järgi pigistas ta vägistamise käigus neiut kätega kõrist, kuni viimane suri. Kägistamise eesmärk oli süüdistuse järgi vägistamise hõlbustamine ja selle hilisem varjamine.

Kohtuprotsess toimus Tartu maakohtu Viljandi kohtumajasFoto: Aldo Luud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee