Maailm

USKUMATU: kristlikus poes naisi vägistanud ja tapnud mees oli endine pastor (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. november 2018 08:17
Politsei usub, et Thomas Bruce ei korraldanud rünnakut usuvihast katoliiklaste vastuFoto: St. Louis County Police Department via AP
Eelmisel esmaspäeval kristlikus poes naisi seksuaalselt rünnanud ja ühe naise ära tapnud mees töötas ise kunagi kirikus pastorina, vahendab USA Today.

Möödunud esmaspäeva pärastlõunal sisenes St. Louise linnas tegutsevasse Catholic Supply kristlikku pudupoodi relvastatud meesterahvas. Pärast ostude tegemist haaras mees püstoli järele ning ajas kolm poes viibinud naist tagaruumi. Seal vägistas ta oma ohvreid, sundides naisi relva ähvardusel temaga seksuaalakte sooritama. Üht naist, kes sellest keeldus, tulistas ta pähe. 53aastane Jamie Schmidt suri hiljem haiglas. Väidetavalt nõudis mees teistelt naistelt tema seksuaalse rahuldamise jätkamist ka pärast tulistamist, ent põgenes peagi sündmuskohalt.

Politseile jäi kurjategija mitu päeva tabamatuks, kuid reedel, 23. novembril kinnitasid korrakaitsjad, et vägistaja ja mõrvar on tabatud ja vahi all. Suur oli nende hämming, kui selgus, et tapetud ohvri eakaaslane, 53aastane Thomas Bruce oli ise kunagi pastorina töötanud.

Poes viibis rünnaku hetkel lisaks kurjategijale vaid kolm naisterahvast Foto: @ChristineDByers / Twitter

David Fitzgerald, kes töötab pastorina ühes teises St. Louise piirkonnas asuvas Calvary Chapeli kirikus, rääkis kohalikule ajalehele Post-Dispatch, et kuritegu tuli Thomas Bruce'i tundnud kirikumeestele täieliku šokina. Fitzgerald tunnistab küll, et suhtles Bruce'iga viimati kolm aastat tagasi. „Minu kunagises läbisaamises Tomiga ei olnud küll mitte midagi säärast, mis oleks sellisele käitumisele viidanud,“ sõnab Fitzgerald. „Kui poleks tema vastu suunatud tõendite hulka, arvaksin, et kinni nabiti vale mees.“

Bruce oli aktiivne sotsiaalmeedias postitaja-kommenteerija. Tema meelisteemaks olid relvad. Vaid mõni päev enne jõleda kuritöö sooritamist postitas ta: „Me ei peaks eeldama, et kurjategijad ise reegleid suvatsevad järgida. Ma loodan, et kaotame peagi ära relvavabad tsoonid ja saadame kriminaalidele sõnumi, et nende tegevus peatatakse.“

Bruce oli kunagi ka sõjaväelane ning postitas sageli sõjaveteranide teemadel. Samuti toetas ta Brett Kavanaugh'd, USA ülemkohtunikku, keda endine klassiõde Christine Blasey Ford seksuaalrünnakus süüdistas. Fordi Bruce aga kritiseeris. Samuti pooldas ta kommentaarides ja postitustes abordikeeldu ning relvaseaduste leevendamist.

Selle aasta septembris säutsus Bruce Twitteris: „Mind kui Ameerika meest süüdistatakse sageli selles, et mõtlen ainult seksist.“

Endine kolleeg David Fitzgerald sõnab, et tema Thomas Bruce'i tegevusest sotsiaalmeedias teadlik ei ole.

Bruce on sügavalt võlgades ja töötu. Tema abikaasa, kellega ta elab kohalikus vagunelamute pargis, töötab toidupoes. Naabrite sõnul hoidis mees omaette ja eriti kellegagi ei suhelnud.

Kohalik politseiülem arvab, et Bruce kasutas paraku lihtsalt ära avanenud võimalust - tal oli relv ja poes viibis peale tema vaid kolm kaitsetut naisterahvast. Politsei ei usu, et Bruce'i kuritegu oli ajendatud usufanatismist või vihkamisest katoliiklaste vastu.

Catholic Supply on katoliiklaste pood, kust saab osta kõike usuga seonduvat: piibleid, palvehelmeid, ehteid, kunstiteoseid, ristimisrõivaid jne. Kolme lapse ema Jamie Schmidt, kes rünnakus hukkus, läkski tookord poodi, et roosikrantsi meisterdamiseks helmeid osta.

Politsei esitas Thomas Bruce'ile muu hulgas süüdistused mõrvas, vägistamises, vägistamiskatses ja inimröövis. Teda võib oodata surmanuhtlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee