Kommentaar

Heli Künnapas | EKRE juhitud Eestis ei julgeks ma elada (36)

Heli Künnapas, Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna juht, 26. november 2018, 19:37
Foto: Robin Roots
Üldiselt väldin väljaütlemisi, mida võiks vihakõneks pidada. Nüüd aga ütlen, et EKRE juhitud Eestis ma elada ei julgeks. Mõistan, et rändeleppe teema on tohutult kirgi kütnud ja kaheldava väärtusega dokument. Ka Vabaerakond ei toeta sotside rändeteemalise avalduse teksti, aga sama hirmus oli ka EKRE miiting.

Inimestel on õigus ja pigem isegi kohustus oma arvamust avaldada. Valimised on üks võimalus seda teha. Samas eks ole mõistetav, et ka valimiste ajal ei suuda me kõiki teemasid ette näha, ning toetatud saadik võib riigikogus töötamise ajal teha otsuseid, millest kõik meile isegi ei meeldi. Sel juhul on väga normaalne saadikut teavitada, et sulle tema otsused ei meeldi.

Meeleavaldus on väga mõistlik viis oma murepunktile tähelepanu pöörata. Samuti allkirjade kogumine. See kõik algab aga teadlikust huvist ja murest mingi teema pärast.

Rändeleppe puhul hirmutavad ekrelased kõige rohkem vägivaldsete sisserändajatega. Samas on aga võimatu toetada meie enda inimeste vägivalda meie enda inimeste vastu. Kuidas EKRE meeleavaldusel nähtud vägivald erineb vägivallast, mida kardetakse sisserännanutelt?

Meil tuleb enda inimestega asjad korda saada enne, kui hakkame kõigi teiste eest hoolitsema. EKRE meeleavaldusel nähtu aga tähendab, et teistsuguseid arvamusi ei või olla. Ja sellise Eesti poolt ma küll ei ole.

Kõige lihtsam on hullutada inimesi, kellel pole piisavalt infot. Pidevalt on räägitud sellest, et venekeelsed elanikud on Eestis tihti infosulus. Aga eestikeelse EKRE meeleavaldaja jaoks pole probleem sotse sõimata ja seejärel tunnistada, et rändelepet ennast pole sõimaja lugenudki.

Vabaerakonna kampaaniaplaanidest rääkides oleme korduvalt otsustanud, et suuri näopiltidega plakateid tänavatele ei tule. See oleks esmalt lihtsalt raiskamine ja teisalt teadlik valija ei otsusta kunagi vaid näopildi järgi. Meeleavaldust vaadates aga tekkis hirm - kui palju on meil nutikaid ja kriitikameelega valijaid? Ja kui palju neid, kes valivad tõesti vaid näopildi järgi? EKRE meeleavalduse osalenud mehepojad olid ju eestlased, seega peaks olema piisavalt hästi informeeritud.

Ainult valija saab EKRE uuest valitsusest välistada. Vabaerakond sobib hästi parempoolseks kaalukeeleks valitsuses. Lastele õpetame alati, et vägivalda ei lõpetata vägivallaga. Mõnitavad ja sõimlevad inimesed ei vii minu ja mu laste Eestit edasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee