Poliitika

Lauri Läänemets Jaak Madisonile: täna õhutasid sa avalikult kuritööle (14)

Ohtuleht.ee, 26. november 2018 18:01
Foto: Ilmar Saabas/EKspress Meedia
"Jaak Madison, me oleme sinuga mõlemad abipolitseinikud (sina Tallinnas, mina Järvamaal), me peaks korda looma, kuid täna õhutasid sa avalikult kuritööle ja tunnustasid seda. Sellise jutuga ei sobi keegi mundrit kandma, sest politsei peab looma truvalisuse tunnet, mitte tekitama inimestes hirmu," kirjutab kaitseliitlane ja sotsiaaldemokraat Lauri Läänemets sotsiaalmeedias. 

Läänemets leiab, et vähemalt valimiste perioodi lõpuni peaks Madison  abipolitseinikutööst kindlasti eemale jääma.

Samal teemal

Lääenmetsa sõnul  on kõigil õigus oma nägemusele. "Olen ise ka meeleavaldusi korraldanud, tean kui oluline on see, mida massi ees öeldakse ja tehakse. Kui ei meeldi, see pakt, siis tulebki selle vastu seista, olen ka selliseid asju oma elus palju teinud. Aga kommentaar Indrek Tarandi peksmise kohta "..kui poleks olnud Ivari Padarit kes oma kehaga teda kaitses, oleks ta läinud siit ära, mitte just...meie valge inimese näoga..." see oli seaduserikkumise heakskiitmine ja sellel võivad olla tagajärjed," leiab mees. 

Lisaks leiab Läänemets, et Madisoni ähvardust ".. ja kui see lepe vastu võetakse, 3. märts, saades valitsusse, algatame menetluse riigi reetmise eest Sven Mikseri vastu.." võib nimetada võimu kuritarvitamiseks. "Selleks on meil pädevad organid, et otsustada kas kellegi vastu uurimist algatada või mitte. See on avalikult kuritööle kutsumine, see on avalikult tunnistamine, et sa tahaksid poliitiliselt otsustada kes on süüdi või mitte. Abipolitseinik ei tohi selliselt käituda. Sa tegeled täna politsei ja abipolitseinike maine rikkumisega. Mitte keegi ei saa olla enam kindel, et kui mul on abi vaja ja politseisse helistan, kas siis mind ka aidatakse või tehakse ka tänaval poliitiline valik "see on sots või reform, las panevad veel paar toud kirja"."

Samal teemal

26.11.2018
Seisukoht | Ma ei taha olla eestlane EKRE Eestis
26.11.2018
Politsei kontrollis üle: Indrek Tarand oli kaine!
26.11.2018
EKRE esitas politseisse Indrek Tarandi kohta avalduse
26.11.2018
GALERII | Indrek Tarand sai EKRE meeleavaldusel peksa: maaslamajat on ju tore jalaga lüüa