Eesti uudised

Lugejakiri | Säilitage inimlikkus, ka elatise maksja on elusolend! (32)

Kristiina Tilk, 26. november 2018 14:34
Foto on illustreeriv.Foto: Alar Truu
Nädalapäevad tagasi Õhtulehes ilmunud artikkel neljale lapsele elatist maksma kohustatud mehest, kes tallab elatise vähendamiseks kolmandat aastat kohtuteed, šokeeris üht lehelugejat sedavõrd, et pani ta esimest korda elus oma arvamuse avaldamiseks pliiatsi järele haarama.

"Mida tehakse meie lastega? Mis saab edasi, kui asja käsile ei võeta? Olukord läheb aina hullemaks. Hoogu saavad lõpuks juurde ka need lapsevanemad, kes seni väiksema elatise osas leplikumad olnud," usub lugeja.

Õhtuleht, 17.11.2018. Foto: Õhtulehe arhiiv

Lapsi kasvatavatel vanematel, kes nui neljaks, nõuavad summat, mille seadus ette kirjutanud, palub ta hetkeks mõelda sellele, kas säärane olukord, kus kelleltki küsitakse rohkem kui ta on võimeline maksma, pole mitte puhas omakasu ja kättemaks ning lapse huvid ei mängi siinjuures absoluutselt rolli?

"Elatise maksjaid laastab vaimne terror, kohtud-advokaadid, väikesed palgad ja ületöötamine, halvemal juhul alkohol. Säilitagem inimlikkus! Ka elatise maksja on elusolend!" leiab lugeja.

Samal teemal

Kel raske sedasi toimida, neil soovitab lugeja vaadata suhtest sündinud lapsi ja mõelda - kes kannatab tegelikult ema ja isa omavaheliste arveteklaarimiste keskel enim?

"Eeskätt on kannatajaks ju teie endi armastusega eostatud lapsed. Kas pole kiskumise ja üksteisele ärapanemise pausi ajal võimalik leida seaduslikku leevendust kasvõi ainult miinimumpalka teenivatele elatise maksjatele? Neid on ju kohutavalt palju. Või see ei huvita kedagi?" küsib ta.

Lugeja viitab märtsikuus Õhtulehes ilmunud intervjuule justiitsminister Urmas Reinsaluga ning ütleb: "Minister ütleb, et keegi teine ei lahenda täiskasvanud inimese eest tema probleeme ja soovitab abi otsida. Abi otsimine on juba hiljaks jäänud. Kus seda leida on? Aidaku siis inimesi mitte ärgu aidaku neid vangimajja. Jah, sealt võib professionaal välja tulla, uue erialaga, teenib rohkem, aga ... ?"

Õhtuleht, 13.03.2018 Foto: Õhtulehe arhiiv

Antud lugeja näol on tegu mehega, kel endal lapsi pole, kuid kes sellest hoolimata tunneb tõsist muret meie ühiskonnas toimuva pärast ning leiab, et kui elatise süsteem paindlikumaks ei muutu, lõppeb asi ühel päeval katastroofiga.

"Parem oleks, kui elatisraha summa tulevast aastast väheneks. Hea oleks, kui summa aasta alguses ei tõuseks. Ehk säästaksime neid, kes niigi juba kannatavad? Ehk õnnestub säästa neid, kes juba niigi kannatavad?" palub ta.

Samal teemal

23.01.2019
Üksikema: „Lapse isa andis mõista, et tema minu iluprotseduure kinni plekkida ei kavatse!“
16.11.2018
Miinimumpalka teenivat nelja lapse isa ähvardab elatisvõla tõttu vangla
01.11.2018
Elatisvõlgnike olukord muutub uuel aastal kibedamaks
01.11.2018
Loe, milliste meetmetega riik mõne aasta pärast elatisvõlgnikke survestama hakkab