Foto: Robin Roots
Silja Ratt, reporter 26. november 2018 19:36
Esmaspäevane EKRE meeleavaldus kiskus väga koledaks, kui ootamatult tungiti kallale piketil sõna võtnud Indrek Tarandile. Raevunud meeleavaldajad tõukasid poliitiku pikali ning jagasid talle jalahoope. Lisaks kostitati Tarandit vängete sõimusõnadega. „Meie olemegi rahvas,” kuulutas üks vihast võbeleva vuntsiga protesteerija Tarandile.

Ajakirjanikuna olen harjunud poliitikas toimuva sopaloomisega, kuid seekord hakkas mul piinlik ja halb, isegi hirmus. EKRE on läinud enda vihaõhutava äärmuspoliitikaga nii kaugele, et keset päist päeva tungitakse inimesele avalikus kohas kallale. Kas see tähendab, et EKRE võimule saades olekski teistsuguse maailmavaatega inimestel enda arvamuse avaldamine keelatud ning vajadusel surutaks nende suu vägivallaga kinni?

Vastikust tekitasid ka piketil sõna saanud EKRE poliitikute väljaütlemised, kus nad võrdlesid enda konkurente ja mustanahalisi inimesi väljaheidetega ning tegid muid taolisi labaseid nalju. Kõige krooniks astus lavale keegi kitarriga mees, kes hakkas laulma „Eestlane olen ja eestlaseks jään”. Hea EKRE, ma ei tahaks iialgi olla eestlane sellises riigis, mida juhib teie erakond.