Poliitika

Peaminister Ratas kutsus Kertši sündmuste tõttu kokku valitsuse julgeolekukomisjoni (23)

Toimetas Silja Ratt, 26. november 2018 10:32
Jüri RatasFoto: Tiit Tamme
Peaminister Jüri Ratas kutsus erakorraliselt kokku Vabariigi Valitsuse julgeolekukomisjoni, et arutada Kertši väinas ja selle lähipiirkonnas merel toimuvat Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Komisjon koguneb Stenbocki majas täna kell 16.30.

"Kertši väinas toimunu on tõsine rahvusvahelise õiguse rikkumine," märkis Ratas. "Mõistan hukka Venemaa tegevuse Ukraina mereväealuste hõivamisel, Kertši väina sulgemise ning agressiooni Ukraina vastu. Toetan ÜRO, Euroopa liidu ja NATO edasisi samme Ukraina toetuseks."

Valitsuse julgeolekukomisjon koordineerib julgeolekuasutuste ja kaitseväeluure tegevust, analüüsib ja hindab riigi julgeoleku olukorda, määrab kindlaks riigi julgeolekualase teabe vajadused ning täidab muid seadusega või valitsuse pandud ülesandeid.

Valitsuse julgeolekukomisjoni esimees on peaminister, valitsuse liikmetest kuuluvad sellesse ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, justiitsminister, kaitseminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, siseminister ja välisminister.

Samal teemal

26.10.2018
Ohtlik vahejuhtum Mustal merel: Venemaa ahistab Ukraina sõjalaevu
26.10.2018
Kaitseminister Luik: Ukrainas võib täiemõõtmeline sõjaline konflikt lahvatada iga hetk
26.10.2018
FOTOD | Venemaa blokeeris Kertši väina ja hõivas kolm Ukraina alust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee