Eesti uudised

Eesti kodanik taotleb kaitsepolitseilt presidendi ja välisministri suhtes kriminaalasja alustamist (46)

Siim Randla, 26. november 2018, 07:07
President Kersti Kaljulaid ja välisminister Sven Mikser. Foto: Teet Malsroos
Kaitsepolitseile tehtud avalduses palub Eesti kodanik kontrollida president Kersti Kaljulaidi ja välisminister Sven Mikseri tegevuse seaduslikkust kavandatava ÜRO rändelepingu vastuvõtmise raames.  

Silver Kuusik teatas kaitsepolitsei peadirektorile Arnold Sinisalule saadetud avalduses, et esitas selle parimas äranägemises riikliku turvalisuse ja põhiseaduse kaitsel.

„Mina, Silver Kuusik, palun teil kontrollida Eesti vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ja välisminister Sven Mikseri tegevuse seaduslikust kavandatava ÜRO rändelepingu vastuvõtmise raames (PS: §123. Eesti Vabariik ei sõlmi välislepinguid, mis on vastuolus põhiseadusega),“ seisab esitatud avalduses. „President Kersti Kaljulaidi sõnavõtt  ÜRO peaassamblee 73. istungjärgul  ja välisminister Sven Mikseri sõnavõtud võivad viidata otsesele riigireetmise ja seaduse eiramise soovile, seda enam, et antud välispoliitilisele lepingule allakirjutamise menetlemine pole läbinud EV seaduslikke instantse,“ seisab Kuusiku avalduses kapole. „Minu hinnangul võib olla tegemist põhiseaduse eiramise katsega riikliku institutsiooni poolt."

"Avalduses esitatud küsimuste lahendamine pole kaitsepolitsei pädevuses. Kindlasti saab ka kodanik peagi oma vastuse," ütles kapo pressiesindaja Harrys Puusepp Õhtulehele.

46 KOMMENTAARI

s
Salastatud 30. november 2018, 17:22
Leili, olen teiega nõus,aga samas ka küsimus. Kus see Kuuuurija siis selle auto leidis ? Nagu saates nägime siis Kuuuurija autot ju ei leidnud, vaid leidis petturid 😀
l
leili 28. november 2018, 18:59
No kui see avaldus ei kuulu KARO pädevusse, ehk siis tuleb pöörduda KUUUURIJA poole. Vast, siis ehk Pr. Katrin Lust saaks paremini selle avaldusega ...
(loe edasi)
Loe kõiki (46)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee