Eesti uudised

Kirjastus Ilmamaa tõi Runneli sünnipäevaks luuletaja luulekogumiku

Hando Runnel: Selliste laulude juurde pidama jäädes ei saa päris vanamees olla (3)

Asso Ladva, 23. november 2018, 17:42
SINISTE KIILIDE LEND: Luuletaja Hando Runneli 80. sünnipäevaks üllitas kirjastus Ilmamaa tema luulekogumiku.Foto: Reigo Teervalt
„Neid siniseid kiile on vaadeldud Peedu jõe peal, kitsa jalakäijate silla peal. Seal lendab väikseid siniseid putukaid, ma kutsun neid kiilideks,“ selgitab luuletaja Hando Runnel oma värske valikkogu pealkirja valikut – „Siniste kiilide lend“.

„Hando on ise öelnud, et Järvamaal on sünnipäeva laupäev veel tähtsam kui sünnipäev ise,“ ütleb kirjastuse Ilmamaa direktor Mart Jagomägi reedesel raamatututvustusel Tartu ülikooli kohvikus. „Seepärast võib täna ka sünnipäeva pidada, kuigi mõned ebausklikud ei pea seda õigeks.“

Rahvale tutvustatud raamatusse on kogutud Runneli luuletusi tema varasest loomeperioodist kuni tänapäevani välja. Annotatsioon ütleb, see on luuletaja mehelik vaade meie maailma naiselikule poolele. Austajaid ja õnnitlejaid oli kümneid ja nad ei mahtunud kohvikusse hästi ära.

Lisaks juubilarile ütles raamatu esitlusel oma kaaluka sõna professor Ülo Matjus, muusikalise poole sisustas Kaunimate Aastate Vennaskonna vähendatud koosseis ehk Jüri Lumiste ja Toomas Lunge ning video vahendusel tõid „Laulupesa“ lapsed publikuni Piret Rips-Laulu luuletaja sünnipäevaks kirjutatud vastse pala.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee