Juhtkiri

Juhtkiri | Pidu iga hinna eest 

Ohtuleht.ee, 23. november 2018, 17:32
Foto: Teet Malsroos
Riigi 100. sünnipäevaga on kaasas käinud hulk ettekujutusi, milline peaks üks väärikasse ikka jõudnud riik olema ja mida saavutanud. Hoogtööna on korrastatud kiigeplatse ja püstitatud ausambaid, jäädvustatud Eesti lugu kümnetesse raamatutesse-filmidesse ning tehtud palju muudki.

Millal siis veel, kui mitte nüüd, mõeldi nähtavasti ka meie ministeeriumides ja nende arvukates allasutustes: suure juubeli tähistamiseks ei piisa pelgalt tordist, riigiasutuste sünnipäevadeks on ilmunud mitmeid kogumikke, tehtud meenemünte, korraldatud õhtusööke ja pidulikke aktusi endistele ja praegustele töötajatele. Ja veelgi parem, kui asutusel on oma tegemiste kajastamiseks ette näidata rändnäitus. Kas toretsemisega pole mitte liiale mindud, on küllap igaühe sisetunde küsimus. Tõsi seegi, et EV100 korraldustoimkonna 25miljonise eelarve kõrval on ministeeriumides kulunud 800 000 eurot pisku, kuid asjal on halb maik, justkui jäänuks meie peolembelisele ametnikkonnale niigi heldest eelarvest veel väheks.

Küsimus pole ju selles, mida muud vajalikku saanuks selle raha eest (kuigi selline ülevaade on olemas ajast, kui haigekassa ja töötukassa kavandasid sama summa eest nimevahetust), vaid kas riik ei hakka iseendale kulutades mõõdutunnet kaotama. Seda enam, et pidu iga hinna eest saavad endale lubada vaid vähesed, nagu näitasid eeldatavasti just liiga krõbeda hinna tõttu nukralt hõredaks jäänud read suvisel Üheslaulmisel.

Samal teemal

23. november 2018, 17:32
GRAAFIK | Ministeeriumid 100. sünnipäeva pealt kokku ei hoia: juubeliaasta tähistamiseks on kulutatud üle 800 000 euro

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee