Poliitika

Maaelukomisjon tahab põllumeestele anda võimaluse pidada jahti rändlindudele (2)

Toimetas Marvel Riik, 23. november 2018 11:16
Rändlinnud puhkamas tiibu ja otsimas toitu Eesti põllulapil.Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
Põllumehed on riigikogu maaelukomisjonile kurtnud, et peletid ja paugutid ei hoia põldudelt eemal rändlinde. Majanduskahjude vältimiseks on vaja rangemaid meetmeid ning seetõttu tahetakse linde peletada heidutusjahiga.

„Tehti ettepanek, et heidutusjahti võiks lubada pilootprojektina ühes piirkonnas, kus rändlindude tekitatud kahjud on olnud kõige suuremad. Seejärel saaks hinnata, kas heidutusjaht annab soovitud tulemusi ning kas oleks mõistlik lubada seda ka mujal,“ teatas maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk kirjas keskkonnaministrile.

Maaelukomisjon on oma istungitel korduvalt arutanud rändlindude poolt põllumajandustootjatele tekitatud kahjusid erinevate esindusorganitega. Põllumehed on aga seisukohal, et meetmed, nagu peletite ja paugutite kasutamine, ei ole soovitud tulemusi andnud. Nüüd ongi kaalukausini jõudmas järgmise kategooria abinõu – heidutusjaht.

Liikumaks mõttega edasi, on maaelukomisjon küsinud keskkonnaministeeriumi seisukohta, kas heidutusjahi lubamine ühes piirkonnas pilootprojektina oleks põhjendatud ja teostatav.

Samal teemal

06.10.2018
Eesti on lindude rändeteel tankla, kus süüa ja tiiba puhata
09.05.2018
HERNEHIRMUTIS VÕI PAUKUV KAHUR: kuidas näljased linnud põllult ära ajada?