Maailm

Macron ja Merkel näevad Euroopa tuleviku loomisel vastutust endi riikidel (11)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. november 2018, 21:45
Macron ja Merkel usuvad, et euroliidu tulevik põhineb suuresti franko-saksa koostöölFoto: AFP/Scanpix
Pühapäeval Berliinis kohtunud Prantsusmaa president ja Saksa liidukantsler arutasid Euroopa Liidu suveräänsuse, armee ja eelarve teemadel. Politico vahendab, et Macron ja Merkel näevad Euroopa poliitika vedamisel põhivastutust endi riikidel.

Macron kõneles franko-saksa vastutusest Euroopa tulevikuks ja uuteks muutusteks ettevalmistumisel. Mõlemad riigijuhid lubasid jätkata koostööd Euroopa alusväärtuste tugevdamisel.

Samal teemal

„See vastutus tähendab, et midagi tuleb üles ehitada, tuleb ehitada tõeliselt suveräänne Euroopa ning selle põhjal tugev Euroopa Liit,“ rääkis Prantsusmaa liider pressikonverentsil Merkeli kõrval seistes. Macroni viimase aja ideede seas on plaan Euroopa armeest. Seda arutas ta eraviisilisel vestlusel ka Merkeliga, kes juba eelmise nädala teisipäeval kinnitas, et peab üle-Euroopalist armeed samuti mõistlikuks mõtteks.

Saksamaa ja Prantsusmaa tuginevad oma (ühisel) nägemusel Euroopast suuresti II Maailmasõja järgsel ajalool. „Inimestena, kes sündinud pärast sõja lõppu, oleme vastutavad selle eest, mida sellest ajast õppinud oleme,“ rääkis Merkel. „Nagu [president Macron] mainis, peame paljude uute väljakutsetega hakkama saama ja tahaksime seda ühtselt koos teha.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee