Maailm

Macron ja Merkel näevad Euroopa tuleviku loomisel vastutust endi riikidel (11)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. november 2018, 21:45
Macron ja Merkel usuvad, et euroliidu tulevik põhineb suuresti franko-saksa koostöölFoto: AFP/Scanpix
Pühapäeval Berliinis kohtunud Prantsusmaa president ja Saksa liidukantsler arutasid Euroopa Liidu suveräänsuse, armee ja eelarve teemadel. Politico vahendab, et Macron ja Merkel näevad Euroopa poliitika vedamisel põhivastutust endi riikidel.

Macron kõneles franko-saksa vastutusest Euroopa tulevikuks ja uuteks muutusteks ettevalmistumisel. Mõlemad riigijuhid lubasid jätkata koostööd Euroopa alusväärtuste tugevdamisel.

Samal teemal

„See vastutus tähendab, et midagi tuleb üles ehitada, tuleb ehitada tõeliselt suveräänne Euroopa ning selle põhjal tugev Euroopa Liit,“ rääkis Prantsusmaa liider pressikonverentsil Merkeli kõrval seistes. Macroni viimase aja ideede seas on plaan Euroopa armeest. Seda arutas ta eraviisilisel vestlusel ka Merkeliga, kes juba eelmise nädala teisipäeval kinnitas, et peab üle-Euroopalist armeed samuti mõistlikuks mõtteks.

Saksamaa ja Prantsusmaa tuginevad oma (ühisel) nägemusel Euroopast suuresti II Maailmasõja järgsel ajalool. „Inimestena, kes sündinud pärast sõja lõppu, oleme vastutavad selle eest, mida sellest ajast õppinud oleme,“ rääkis Merkel. „Nagu [president Macron] mainis, peame paljude uute väljakutsetega hakkama saama ja tahaksime seda ühtselt koos teha.“

11 KOMMENTAARI

v
Vastutus? 23. november 2018, 17:57
Frau Merkel kutsub rätikupäiseid ning musta rahvast lahkelt Euroopasse kostile, aga ka teised riigid peavad hakkama ńeid toitma ning ülal pidama. Nende heaolu eest vastutama. Kas selline see tuleviku Euroopa vastutus ongi?
p
Peo Leo 23. november 2018, 12:26
Hea et Itaalia ajab oma liini...tahaks näha neid trahve.Siis tuleb Itaalias liir tagasi.
Loe kõiki (11)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee