Juhtkiri

Juhtkiri | Ministrivahetus kui sotside valimiskampaania (2)

Ohtuleht.ee, 22. november 2018, 18:39
Foto: Heiko Kruusi
Veel mõni päev tagasi avaldas Õhtuleht juhtkirjas lootust, et sotside erakond ei kasuta siseminister Andres Anvelti ootamatut tagasiastumist ära valimiskampaania tegemiseks. Praeguseks on selge, et sotsid valisid just selle tee. Sest Anvelt oli tagasiastumisest teatanud pressikonverentsi vaevalt lõpetamas, kui veel eelmisel sügisel Isamaa ridadesse kuulunud Katri Raik nüüd juba värske sotsina jagas intervjuusid, kuidas ta pole valmis hakkama mitte ainult ministriks, vaid võtma endale ka Anveltist vabaneva sotside Ida-Virumaa juhi ametikoha.

On selge, et poliitikavälisele inimesele on kolm kuud ministritoolil pelgalt ametisse sisseelamise aeg. Seda enam, kui suur osa aurust hakkab kuluma valimiskampaaniale. Raiki puhul kordub sotside muster, mida oleme näinud juba üldsusele tundmatute Riina Sikkuti ja Rene Tammisti ministriks värbamisel ja Marina Kaljuranda partei kõneisikuna kasutades. Pole kahtlust, et sarnaselt nimetatutega hakkab ka Raik värvika persoonina pildil olema. Küsimus on aga, kas see, mis on sotside valimiskampaania huvides, on kuidagi kasulik ka Eesti riigile.

Sotside ette võetud koalitsioonilepingu ümberkirjutamine, Isamaa ministri korduv kohaltkangutamine ja omaenda ministrite vahetused on võib-olla küll tehtud reitingu parandamise nimel, kuid praegune seitsmele protsendile kuivanud toetus on objektiivne hinnang erakonna senisele tegevusele. Selline seis ajendab meeleheitlikele sammudele, nagu seda tundub olevat Raiki upitamine ministriks. Riigimehelikkuse asemel eelistab vastutuse võtmisest hoiduv sotside juht endiselt mängurlust.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee