Martin HallikFoto: Aldo Luud
Toimetas Silja Ratt 22. november 2018 16:39
Töövaidluskomisjon rahuldas Tartu ülikooli raamatukogu endise direktori Martin Halliku kaebuse Tartu Ülikooli vastu, tunnistas töölepingu ülesütlemise tühiseks ning mõistis ülikoolilt Martin Halliku kasuks välja arvestatava rahalise hüvitise.

Hallikut esindava vandeadvokaadi Kristi Silla sõnul leidis töövaidluskomisjoni otsusega kinnitust, et Martin Hallik ei ole ebaväärikalt ega mitteusaldusväärselt käitunud.

“Tartu ülikool vallandas päevapealt ülikooli heaks ligi 20 aastat eeskujulikult töötanud inimese ilma, et oleks enne läbi viinud erapooletu ja põhjaliku analüüsi. Menetluse käigus selgus, et kaebaja on varjanud Tartu ülikooli eest olulisi asjaolusid ja valetanud. Kogu vallandamisprotsess oli puudulik, mille tulemuseks oli alusetu töölepingu lõpetamine,” ütles Sild. “Kui ülikool oleks käitunud Martin Halliku suhtes läbipaistvalt, oleks saanud seda inetut vaidlust ilmselt vältida. Mitmete valede tagajärjena saabki tulla ainult vale vallandamisotsus.”

Vandeadvokaadi sõnul hakkas asi kiiva kiskuma hetkest, kui ülikool ei kontrollinud Martin Halliku aadressil esitatud süüdistusi ja süüdistaja motiive.

Hallik: olen sotsiaalselt mõrvatud

Martin Hallik on alates juhtunust kinnitanud, et Tartu ülikooli ja selle prorektori Kristjan Vassili käitumine tema vallandamisel oli ebaõiglane. “Lõpuks on see saanud ka erapooletu hinnangu töövaidluskomisjonilt. Ma ei ole käitunud vääritult. Ma väga loodan, et Tartu ülikoolil on väärikust ja julgust tunnistada, et minu vallandamine oli väär nii sisult kui vormilt. Ma loodan ka, et Tartu ülikool lõpetab minu edasise vaenamise,” ütles Hallik.

Juba selle tõttu, mis on toimunud, on Hallik enda sõnul viimastel kuudel tundnud end sotsiaalselt hukatuna. “Minult võeti ebaõiglaselt ära minu minevik, olevik ja tulevik. Tartu ülikool jättis mind ilma töökohast, kus ülikool ise oli minu saavutusi kogu aeg väga heaks hinnanud. Tänu taolisele märgistamisele on mul väga raske saada minu kogemusele ja teadmistele vastavat töökohta,” lisas Hallik. “Ma tahan uskuda, et Tartu ülikooli motiiv polnud algusest peale minu sotsiaalne mõrv, nii nagu see välja kukkus. Vaatamata mulle osaks langenud ebaõiglusele soovin oma eluga rahus edasi minna, loodan, et TÜ annab selleks võimaluse nüüd, kui töövaidluskomisjon on öelnud oma seisukoha minu vallandamise suhtes.“

Tartu ülikool lõpetas augustis ühepoolselt töölepingu ülikooli raamatukogu direktori Martin Hallikuga, põhjusena nimetas ülikool Halliku ebaväärikat käitumist. Delfi on kirjutanud, et Halliku vahistamiseks võis olla see, et mees lõi jõulupeol naiskolleegidele külge.

Tartu Ülikool kaebab töövaidluskomisjoni otsuse edasi

Töövaidluskomisjonis Tartu Ülikooli esindanud vandeadvokaat Leonid Tolstovi sõnul on ülikoolil esmalt vaja otsusega põhjalikult tutvuda, kuid juba praegu saab öelda, et ülikool kaebab otsuse edasi.

„Väljendame muret, et tänane otsus loob pretsedendi, mis võib edaspidi mõjutada töökultuuri kogu Eesti ühiskonnas,“ tõdes Tolstov. „Tartu Ülikool on käitunud õigesti, uurides asjaolusid põhjalikult ja tehes töölepingu ülesütlemise otsuse kollegiaalselt.“

Et töövaidluskomisjoni menetlus oli asjaosaliste kaitseks kinnine, ei ole ülikoolil võimalik vaidluse üksikasju avalikustada. Komisjoni otsuse edasikaebamiseks on ülikoolil aega 30 päeva.

Samal teemal

Kommentaarid  (33)

vanamees 25. november 2018 07:18
Käisin koolis nõuka ajal. Seetõttu tuleb midagi tuttavlikku ette. Meil loeti näiteks twisti ja šeiki ebasündsateks tantsudeks. Muid asju oli ka - mitmed muusikastiilid, pikad juuksed, miniseelikud jne. Järgijaid kutsuti Lääne ees lömitajateks ja võidi koolist välja heita. Paistab,et see aeg tagasi.
joh 24. november 2018 06:27
ja mida ta siis õieti tegi? Tantsides ahistas. Miks ta siis tantsib nii, et partnerit puudutab, on ju ka teisi tantsustiile. Kas see raha on ikka liiga suur, kui iga mees on pidevas ohus kui naisele lähedale astub. Kõik on naise teha - ta võib täies alastuses ringi lehvida , ahvatleda nii et küll ei saa ja siis 180 pöörde teha, tunnistada ennast korralikult käituvaks naiseks ja tunnistada, et teda ahistati.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS