Yana Toom.Foto: Stanislav Moshkov
Marvel Riik 22. november 2018 11:10
Eesti Päevaleht kirjutas, et Lääne-Tallinna hoolduskliinikusse sai kaheksa minutiga koha Yana Toomi isa. Kuigi järjekorras oli sadu inimesi, võeti Toomi isa eelisjärjekorda, kuna kliinikutöötajad teadsid, et Toom on kõrge keskerakondlane, kes võib vajadusel ka linnaisadele helistada. „Ma ei ole kunagi kellelegi helistanud ega midagi palunud,“ ütles Toom Õhtulehele.

Keskerakondlasest Euroopa Parlamendi liige Yana Toom sõnul suhtleb ta igapäevaselt oma vanematega. Seda, et tema ema sai kaheksa minutiga kliinikusse koha oma mehele, luges Toom lehest.

„Ühel päeval ta ütles mulle, et isa läheb hooldushaiglasse. See oli kõik,“ selgitas Toom. „Mis puudutab minu nime [mõjuvõimu], siis ma ei oska seda hinnata. Minuni ei ole kunagi jõudnud infot, et keegi oleks minu nimega midagi saanud.“

Toomi sõnul on ta isa vähihaige, kes elas läbi insuldi, kukkus ega saanud omal jalal käia.  Seepeale helistas tema 85aastane ema haiglasse, kust talle peagi vastati, et vaba koht on olemas. „See on kõik. Ei mingit palvet ega raha,“ lisas Toom. „Selge see, et 85aastane inimene ei saa hooldada lamavat haiget. Selleks on ka meditsiinilist ettevalmistust vaja.“

Eesti Päevaleht märkis, et keskkriminaalpolitsei uurimine ei tuvastanud, et Toomi isa oleks saanud voodikoha mingi mõjuvõimu tulemusena – see anti välja ei midagi nõudmata. Samas olid kliinikujuhid teadlikud Toomi staatusest ja kontaktidest linnaisadega.

„Linnapea Taavi Aas ja abilinnapea Tõnis Mölder on täitsa asjatult  sinna külge poogitud. Ma ei oleks selle peale tulnudki, et ma hakkan helistma Taavi Aasale,“ rääkis Toom, kes meenutas iseenda viimast visiiti Tallinna haiglasse. „Väänasin jala välja, läksin EMOsse ja istusin seal neli tundi järjekorras. Keegi ei hakanud hüppama, et tuli Toom ja ta peab saama abi ilma järjekorrata. Istusin seal sabas koos teiste inimestega.“

Taavi Aas: mul on olnud üksikud kokkupuuted süüdimõistetuga

Tallinna linnapea Taavi Aas kirjutas enda sotsiaalmeedia postituses, et Päevaleht on artikli parema müümise nimel jätnud eksliku mulje, et tema ja abilinnapea Tõnis Mölderi kaudu on võimalik saada hoolekandeasutuses voodikohti.

„Reaalsus on see, et minu kontaktid süüdimõistetud doktor Leviniga on olnud pikkade aastate jooksul mõned üksikud, Tõnisel aga puudusid need sootuks,“ teatas Aas. „Ja hooldekodukohti ei jaga meist kumbki, isegi kui keegi on kunagi oma tahtmise saamiseks meie nimedega vehkinud.“

Ühtlasi andis Aas mõista, et ta plaanib ta oma õiguste kaitseks minna pressinõukokku. „Vanasti oli kombeks, et kui su nimi sattus konfliktsesse lehelukku, siis sulle vähemalt helistati enne ja küsiti kommentaari. Nüüd vist on see selline tarbetu ajakirjanduseetika kurv, mida keegi välja ei viitsi võtta,“ selgitas ta.

Kommentaarid  (72)

hooldaja 23. november 2018 13:11
Minu liikumatule insuldihaigele emale ei võimaldatud tasuta voodikohta kuna mina kui tütar teenisin rohkem kui oli miinimumpalk. Kas Yana Toom kui tütar ei olegi kohustatud oma vanema eest hoolitsema? Ka tema palk on suurem kui miinimumpalk. Miliise seaduse alusel mina pidin maksma jatema ei pea maksma?
jõudu 23. november 2018 13:11
ja vastupidavust moderaatorile! Väga vastutusrikas ja raske töö teil!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS