Eesti uudised

Kiire pääsu hooldusravile tagas kõrge positsioon erakonnas, altkäemaks või tutvused (10)

Eesti Päevaleht, 22. november 2018, 07:33
Haabersti hoolduskliinik Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Keskkriminaalpolitsei kuulas mullu Lääne-Tallinna hoolduskliiniku juhataja Mark Levini telefoni kuu aega pealt, sest politseisse oli laekunud info, et hoolduskliiniku keskerakondlasest juht ja kliiniku õendusjuht Mare Leppik võtavad altkäemaksu vastutasuna selle eest, et kirjutavad patsiente hooldusravile või pikendavad nende ravil viibimise aega.

Eesti Päevaleht kirjutab, et muuhulgas pääses eelisjärjekorras kliinikusse Yana Toomi isa, kelle naine Margarita Tšernogorova palus enda mehe kliinikusse ravile võtta. Tõsi, mees vajas tõesti abi, kuid seda vajasid ka teised kümned patsiendid, kes kuude viisi järjekorras olid oodanud.

Samal teemal

Yana Toomi isa asjus Tšernogorovale süüdistust ei esitatud, kuna pole mingit infot, et ta oleks kasutanud oma mõjuvõimu, et midagi välja nõuda – eelis anti kandikul kätte ilma nõudmata. Küll aga said süüdistuse mitmed teised inimesed, kes kliinikule maksid, et nende omaksed eelisjärjekorras ravile saaks.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliiniku juhataja Mark Levin ja õendusjuht Mare Leppik kirjutasid 20. veebruaril töölt lahkumise avalduse seoses neile esitatud kahtlustusega korduvas altkäemaksu võtmises hooldusravikliinikus ravil olnud patsientide lähedastelt. Samal päeval pidas keskkriminaalpolitsei hooldusravikliiniku töötajad Mark Levini ja Mare Leppiku kinni. 

Kahtlustuse järgi maksid hooldusravi teenust vajavate patsientide lähedased juhatajale või õendusjuhile selleks, et nende lähedane saaks haigekassa tasustatud hooldusravile väljaspool järjekorda või ettenähtust lühema aja jooksul. Kriminaalmenetluse käigus on tuvastatud ka enam kui 20 inimest, keda on alust kahtlustada altkäemaksu andmises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee