Eesti uudised

Maanteeamet ei toeta Kalle Laaneti ideed paigaldada piirimärkidele rahvarõivatriibustik (21)

Siim Randla, 22. november 2018 05:36
Kalle LaanetFoto: Teet Malsroos
Riigikogu liige Kalle Laanet (pildil) palus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt nõusolekut lisada Saaremaa kihelkondade piire tähistavatele märkidele vastavate kihelkondade rahvarõiva seeliku triibustikumärgid, kuid paraku ei toeta maanteeamet seda ideed.

Ameti liikluskorralduse arendustalituse liikluskorralduslike nõuete koordinaator Ergo Tammel  kinnitab, et mustriga kaetud liiklusmärgi lisatahvlit tuleb käsitleda kui liiklusvälist teabevahendit, sest see ei sarnane ühelegi majandus- ja kommunikatsiooniministri määruses „Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele“ toodud märgiga. Samuti pole see liiklejale liiklusohutuse seisukohast esmatähtis info.

„Maanteeamet on seisukohal, et riigiteede ääres ja vahetus läheduses on niigi liiga palju liiklemist häirivaid infokandjaid. See tähendab aga, et liiklemiseks vajalik teave võib jääda tähelepanuta. Liikluskorraldusvahendite eesmärk on kehtestada teatav liikluskord, teavitada liiklejat liiklusohust või aidata tal liikluses orienteeruda,“ selgitas ta. Maanteeamet tegeleb pidevalt nii olemasolevate kui ka paigaldatavate märkide arvu optimeerimisega, sest on küllaga olukordi, kus liiklejale antakse liiga palju teavet, mida ei suudeta omandada ega läbi töötada. „Me ei pea eeltoodust tulenevalt põhjendatuks, et soovitud teavet edastatakse liiklusmärkidel. Teeme vallale ettepaneku kaaluda vastava info kuvamist liiklusväliste teabevahenditena.“ 

Liiklusvälise teabevahendi riigitee kaitsevööndisse paigaldamise nõusoleku taotluse järgi tuleb  loa saamiseks  taotlusele lisada teabevahendi värviline kujundus ja teabevahendi asukohaskeem. Nõusoleku taotluse menetlemisel eeldatakse, et taotlejal on olemas teekaitsevööndi maaomaniku nõusolek, teatab maanteeamet. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee