Õnnetu vee-eluka kõhuõõnes leidus kilekottide viisi plastprügiFoto: @WWF_ID / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 21. november 2018 21:46
Indoneesia rahvuspargis kaldale uhtunud kašeloti ehk võidisvaala kõhust leidsid teadlased kuus kilogrammi plastmassi, peamiselt plastikust joogitopside ja kilekottide näol.

Indoneesia mereteadlase Dwi Suprapti sõnul ei saa kindlalt väita, et kašelott nimelt kõhtu peidetud plastmassikoorma tõttu suri, ent kindlasti tuleb kurba avastust tõsiselt võtta. Vee-eluka kõhus oli 6 kilo rämpsu, sealhulgas 115 plastmassist joogitopsi, 3 kilo nööri- ja võrgujuppe neli plastpudelit, 25 kilekotti, ja paar rannaplätusid.

Plastmassjäätmete hooletu äraviskamine tänavatele, merre ja loodusesse on probleemiks kogu maailmas, eriti mõnedes Kagu-Aasia piirkondades, kuhu kuulub ka Indoneesia.

Iga minut ostetakse maailmas umbes miljon plastpudelis toodet. Jäätmekäitlusse jõuab neist pakenditest vaid umbes 9 protsenti. Suur osa ülejäänust jõuab aga varem või hiljem merre, kus plastmassil kulub lagunemiseks 400 aastat. Teadlaste hinnangul on maakera ookeanides 21. sajandi keskpaigaks plastmassi rohkem kui kalu.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Vot 23. november 2018 22:20
Valaskala?!? 23. november 2018 11:14
Kas "Õhtulehe" toimetuses ei töötagi kõrgema haridusega ajakirjanikud? Mis kala on "valaskala?" Mina õppisin koolis, et vaalad ei ole kalad, vaid imetajad. Teine küsimus on see, et kuigi rahvas nimetab vahel vaalu ka vaalaskaladeks, ei peaks haritud ajakirjanikud seda mõistet kultiveerima. Ja isegi siis ei kirjutatata seda sõna ühe A'ga.

SISUTURUNDUS