Eesti uudised

ÄRA JÄÄ ÜKSI: enesetapumõtetest aitab välja tulla oma murede lähedastega jagamine

Suitsidoloog: „Enesetappu kaaluv inimene ei taha surra. Ta tahab vabaneda endasse kogunenud talumatust hingevalust!“ (34)

Kristiina Tilk, 22. november 2018 00:05
ÄRA JÄÄ ÜKSI: Eluraskustesse mattunud inimese jaoks on oluline teada, et abi on alati olemas. Teadmine, et mures ei olda üksinda, võib aidata päästa elu.Foto: PantherMedia/Scanpix
Igal aastal paneb Eestis paarsada inimest oma elule käe külge. Vaikivaks kokkuleppeks on saanud, et sellistest traagilistest juhtumitest avalikult ei räägita, sest arvatakse, et suitsiidist kõnelevad lood võivad mõjutada muidu veel kahevahel olevat inimest üsna kindlalt üle serva astuma. Suitsidoloog Merike Sisask arvab siiski, et valehäbi ja salgamine olukorda ei paranda.

Eestis ei ole meediakajastuste ning suitsidaalse käitumise põhjuse ja tagajärje seoseid uuritud, kuid mujal maailmas tehtud uuringute põhjal on teada, et suitsiidijuhtumite laialdane kajastamine ajakirjanduses võib tõesti provotseerida enesetappude lainet. Samas aga võib vastutustundlik meediakajastus kaasa aidata suitsiidide ennetustööle.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.03.2019
KUI MAAILM LAGUNEB KOOST... Ta ähvardas juba ammu ennast tappa: lubas noa kõhtu lüüa!
14.02.2019
„Mul on enesetapumõtted, mind ei ole kellelegi vaja“: lasteabitelefon päästis mullu mitu noort elu
16.11.2018
MOVEMBER: kuidas märgata enesetapumõtteid?
07.11.2018
MOVEMBER: kuidas võidelda hooajalise depressiooniga?