Eesti uudised

ÄRA JÄÄ ÜKSI: enesetapumõtetest aitab välja tulla oma murede lähedastega jagamine

Suitsidoloog: „Enesetappu kaaluv inimene ei taha surra. Ta tahab vabaneda endasse kogunenud talumatust hingevalust!“

Kristiina Tilk, 22. november 2018 00:05

34 KOMMENTAARI

p
P./ 25. november 2018 09:53
https://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/13-programm-kainem-ja-tervem-eesti
O
./ 24. november 2018 09:55
Olen ise raskekujulise depressiooni küüsis olnud lapsest saadik ja tean seda tunnet kui tahaks lihtsalt loobuda. Aga siiski leidub põhjus miks elada. See on loll jutt, et mine ja rãägi lähedastele vms. Olen ise tunda saanud, et ka lähedased mõistavad sind hukka ja ûtlevad, et ära hala. Saa üle. Tegelikkuses oleme me enamus selle haigusega üksi kuna tundub, et ühiskond ei suuda meid siiani aktsepteerida. Inimesed on õelad ja teevad tihti haige inimese oleku hullemaks. Ennem ei parane miski kui kitsarinnalised jobud ei näe oma ninast kaugemale.
k
Kunagi saad teada/ 23. november 2018 19:43
l
L/ 22. november 2018 22:41
j
janis/ 22. november 2018 20:13
a
arvamus/ 22. november 2018 14:40
Ilmselt siiski ka ebaõiglusest, iga päev näeme, kuidas täiesti tühised häbitunde ja südametunnistuseta inimesed ühise rahapaja ümber karistamatult toimetavad.
k
22. november 2018 14:33
kõik need targutavad arstid ja ignorantsed-laisad ametnikud peaksid neid kommentaare siin lugema,siis ehk jõuaks miskit neile kohale ka.
e
Eesti võimalused/ 22. november 2018 12:32
Neid on kaks: 1. mine Soome orjaks ja koonerda aasta ega ning siis saad selle ränga raha eest viimased veel alles hambad korda. 2. Kärva maha. Rohkem võimalusi Eestis hambaraviks pole.

v
Viinanina/ 22. november 2018 12:30
Ravi pole olemas. Ära raiska aega ja raha. Saad aga siiski osaliselt sööstusid või nende vahe pikkusi kontrollida. Veel saad nuputada välja sissetuleku allika vaatamata sõltuvusele. Ja sebida endale naise, kes ei loe seda tapvaks probleemiks. Ise pead ka muidugi midagi endast panustama. Selle haigusega on raske, ent võimalik elada. Kuni tervis veel vastu peab. Ise olen joonud umbes 35 aastat. Valan välja. Proosit, kes mind mõistavad!
k
----/ 22. november 2018 12:15
kui riigis on orjandussüsteem paljudele, pankadele hiigelkasumite teenimine jne...mitte õigel ajal ravile ei pääse,jne...siis ongi paljudel juhtudel peret mitte enam luua ja kui inimene satub üksi selliste eluraskuste kätte, siis tekibki selline olukord. Mis on riigil võimalik ette võtta, esiteks ei pea hiigelhaid hiigelkiirelt edasi rikastuma vaid maksma palku korralikult, ei peaks olema süsteem pankade orjamiseks kui palgad pole seda võimaldavad kõikidel töökohtadel ja arstiabi peaks olema parem kui esmaabi tasand vaid, et õige aeg on uhkelt juba aastakümneid olnud sootuks hiljaks jäänud.
v
vaene penskar/ 22. november 2018 12:12
Kuidas saada lahti hammastevalust, järjekorrad hambaarsti juurde pikad, kui lõpuks saad, siis tahetakse palju raha, kallis ravi ei aita, mammast välja tõmmata ei taheta, mädapunnidega ei saada hakkama, peab iga päev tablette neelama jne. Tallinn on kaugel.
s
22. november 2018 12:11
sageli aetaksegi inimene nii nurka,et ta ei oska muud moodi asja lahendada,kui,,, sugulastelt ja tuttavatelt ei juleta abi paluda,kuna kas on häbi või ei saaks sõbrad ka aidata.
k
22. november 2018 12:06
k
22. november 2018 11:59
kerge on öelda ,räägi ära jää murega uksi,aga mida see annab ,mure jääb,kuna lahendus puudub ja köik ei suuda lahendust leida.Kui palk väike ,sa ei suuda maksta eluaseme eest,sest korteriomanik on jälle töstnud hinda,hea kui aastane leping,hakka jälle uut eluaset otsima,korteri ostmisest pole juttu,sest laenu maksta ei suuda,kui veel lapsed,mida teha,see stress tapab,see kel on köik korras ei saagi aru teise murest.Löpuks ongi tunne ,tee on pusti ja rohkem ei suuda.Mis jääb ule? Ega kurtmine aita,see on kapitalism,kus igauks peab vöitlema,kui ei suuda siis..........
p
pigem ikka,/ 22. november 2018 11:56
kui inimesed kohe abi otsiks, poleks ka enesetappe. Arstile polegi nii keeruline pääsda. Kõik need enesetapulised pole isegi üritanud, on lootnud et mööda läheb ja probleemid ka ise lahenevad. Siin teised aidata ei saa. Kõigil tarvis oma probleeme lahendada ja rütmis püsida.
t
tartu hull/ 22. november 2018 11:53
Tere! Olen kümne aasta jooksul pidanud mitu korda käima psühhohaigla erakorralises vastuvõtus, peas ikka tiksumas enesehävituslikud mõtted ja teod. Jah, tuleb valvearst, koostab anamneesi, kirjutab kvetipiini ja dulseviat jms . Palun teda, et võtke mind ravile. vastus, et ma ei ole ohtlik. Kellele? Endale? Pean rõdult alla viskuma,? lapselapse ära pussitama (selliseid sööste on olnud)

m
mai/ 22. november 2018 11:29
just, väga õige, toetuda ei ole kellelegi
k
Kui on hull/ 22. november 2018 10:59
Kui asi on hull, siis Tallinnas ja Tartus on psühhiaater alati ka valves. Seal muidugi peab arvestama järjekorraga ja sellega, et ilmselt pole arstil väga pikka aega sinu jaoks, kuid kui olukord on raske, saab mingit abi ikka, et märtsini vastu pidada. Soovin edu!
j
JUSS/ 22. november 2018 10:17
Inimestel peaks olema õigus valida väärikas surm, kuid meie poliitikud eutanaasiat muidugi ei seadusta. Inimelu pühadus ja muu piiblilugu, et kuidas enesetapjad jumalat pahandavad ja põrgusse satuvad. Kuigi meie poliitikud on tegelikult need kõige ateistlikumad materialistid, kes ei usu ei jumalat ega saatanat. Vaid hoopis maisemaid asju,
k
22. november 2018 10:15
köige kurvem on aga see,et enamasti nendele valudele abi ei ole,rääkigu arstid mida tahes.
M
!!!/ 22. november 2018 10:08
Mitte ainult hingevalust. Tuleb ette, et ka füüsilisest valust või ka hirmust. Näiteks raskete haiguste korral või mõned lootusetult vähihaiged ees ootavate tulevikupiinade kartuses,
a
Aadu/ 22. november 2018 10:08
Anname kohtutäituritele veel võimu juurde saab suitsiidioloog tööd kindlalt juurde. Kõik on tasakaalus. Ka meie rahva arvukus ja kestvus on meis geneetiliselt paika pandud.
h
hingehoidja/ 22. november 2018 09:37
Tule kiriku rüppe. Seal räägime sulle, mille pärast Jeesus kannatas. Ainult kannatused muudavad hinge avaramaks. Keha on teisejärguline, kuigi hinge kodu. kuid meil on praegu liiga palju elujõudu suunatud kehalistele vajadustele (ihadele).
t
22. november 2018 09:11
tagala on kindlasti vajalik, muidu lihtsalt murdud, kui aga naine läheb ka selle niinimetatud meedia mulliga kaasa,siis.... kahjuks minuga juhtus nii.

o
Olen sinuga päri, Marika./ 22. november 2018 08:44
Vaata, kui palju propageeritakse vägivalda. Vägivaldsed filmid, raamatud, verbaalne käitumine, füüsiline käitumine. Ja siis juba sinu väljatoodud TV sarjad, kus samuti näidatakse "mina olen parim". Ja lõpuks tulevad kõik masendunuid õpetama, kuidas käituda stressi puhul. Stressi tohtreid on sama palju kui stressi tekitavaid sarju. Aga toetada eriti polegi kellelegi.
e
Eino Taruk/ 22. november 2018 08:43
Mõttetu on tühja loba ajada kui seda arvu saab oluliselt vähendada koheselt kättesaadava arstiabiga. Kuniks ligipääs puudub võoi on kuude pikkused järjekorrad...mokk mutta!!!
m
mufik/ 22. november 2018 08:43
Eesmärk pühendab abinõu.
l
lätikass/ 22. november 2018 08:37
k
Kurb/ 22. november 2018 08:30
Eile helistasin registratuuri ja soovisin psühhiaatrile aega, sain vastuseks, et 6. detsembril hakatakse jälle aegu registreerima... märtsikuusse. Soovitati perearsti poole pöörduda. Kohe üldse mitte ei taha selle pinnapealse ükskõikse inimese poole pöörduda
e
Eve/ 22. november 2018 08:24
Aga kui lahedasel on ka kymme enda suurt probleemi; kuidas ta peaks jaksama alata iga paeva teise inimese igahommikuse laushala kuulamisega?
e
22. november 2018 08:09
Enesetapu inimene pigem on rooli taga aga eestis ei ole haigeid susikalakuga inimesi
l
Leida/ 22. november 2018 08:00
See on oluline uurimus, mis tõestab, et need inimesed, kes on võlgu ja tapavad ennast, siis nad ennast ei tapaks, kui võlad oleksid makstud või kui nad võidaksid loto miljoni. Üldse peaks uurima veel, miks need inimesed ei võida lotomiljoneid, kes on palju võlgu. Ma usun, et suitsiiditeadlane on väga arenenud inimene. Veel usun, et kui politsei võtaks need inimesed, kes ei taha ja viiks inimeste koju, kes neid tahavad siis need ei tapa ennast ja kõik on õnnelikud. Üldse suitsiiditeadlane räägib sellistest asjadest, mida on väga raske ise aru saada. Isegi mõnedes maades makstakse neile palka.

r
Refi agent/ 22. november 2018 07:50
Arsti jutule saab kahe kuu pärast ja siis kirjutatakse välja hulgi antidepressante. Enne antidepressant-ravi tuleb välistada varasem bipolaarse häire maania või hüpomaania episood
m
Marika/ 22. november 2018 01:08
Igasugune ideoloogia sellel teemal on mõttetu.Ka pealtnäha tugev inimene võib murduda ja selleks on üks hetk.Ükskõiksus oma töötajate suhtes,pidev nuhkimine ja parastamine,ka halvustamine.Paraku sellised me eestlased oleme,kadedad ja julmad.Sotsiaalne ebavõrdsus ja inimeste klassidesse jagamine,tekitab hulga küsimusi ja kui meedias seda üles puhuda saabki kokku toreda mulli.Naabrist parem,perede vahetus jne.,peaasi,et saaks endast vaesemate ja nõrgemate üle naerda,mõtlemata,mis see endaga kaasa toob.Kui on armastav pere ja lapsed,kellele toetuda,saab ehk üle...Tagala on oluline,kellele toetuda