Poliitika

Jälle uus partei: registreeriti nutitelefone loosinud Rahva Tahte erakond (6)

Kadi Raal, 21. november 2018 16:35
Täna registreeriti Rahva Tahte erakondFoto: Sotsiaalmeedia
Täna tehti äriregistrisse sissekanne, millega registreeriti sel sügisel juba kolmas uus partei - Rahva Tahte erakond. Erakonna looja Madis Süti sõnul ollakse ilmavaatelt sõbralik-konservatiivsed. 

Värske partei sihiks on Süti sõnul Eesti rahva tahte toomine Eesti poliitikasse.  "Eesmärgiks ei ole kindlasti otsida paaniliselt tuntud nimesid ja nägusid. See on juba ära proovitud. Üritaks seda vältida. Kasutaks võimalust ja laseks nüüd inimestel mikrofoni juurde astuda," ütles Sütt.

Ta lisas, et kellegi ees nad ust kinni ei löö ega välista koostööd ühegi teise erakonnaga. 

Samal teemal

Rahva Tahte erakond on selle looja sõnul läbilõige Eesti ühiskonnast ja koondab erinevaid inimesi. Samuti puudub värskel parteil kindel tuumik. 

Partei loomiseks vajaliku 500 liiget saadi täis tänu septembris sotsiaalmeedias levinud reklaamile, millega kutsuti üles loodava erakonnaga ühinema. Kõigi liitujate vahel loositi välja neli Samsung Galaxy nutitelefoni.

Sütt tunnistab, et tal puudub ülevaade palju tema parteis on vaid loosiõnnele lootnud liikmeid. "Kõik erakonnad siin kui mujal maailmas on loosinud nii moosi- ja meepurgikesi, sallikesi ja pastakaid. Selles ei ole mitte midagi sensatsioonilist. See on täitsa tavaline praktika. Meie lihtsalt nägime, et rahvas tahab ka mobiiltelefone," lisas ta. 

Veel pole kindel, kas Rahva Tahte erakond osaleb riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel. "Pisut vara on öelda veel. See on klassikaline vastus, aga me peame nüüd natukene istuma ja mõtlema," kommenteeris Sütt. "Kindlasti nende 500 hulgas on neid oskavad ja tahavad kaasa rääkida."

Sel sügisel on uute erakondadena registreeritud ka Eesti 200 ja Elurikkuse Erakond. 

Samal teemal

07.01.2019
Uue erakonna juhi telekanalile prooviti pornomaigulise saatega vaatajaid juurde meelitada
07.12.2018
Elurikkuse Erakond sai oma liikmed ka roheliste hulgast