Elu

FOTOD | Elina Nechayeva käis kihlatuga Eesti Pillifondi hinnalist kollektsiooni uudistamas (4)

Ohtuleht.ee, 21. november 2018, 16:51
Eesti Pillifondi kollektsioon Raekojas Meeli Küttim
Kõige vanem kontserdil kõlanud pilli on valmistanud umbes 1610. aasta paiku Itaalia pillimeister Giovanni Paolo Maggini. Viiul kuulub perekond Sapožninitele ning see on antud kasutamiseks Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias õppivale Hans Christian Aavikule.

Ajaloolisi keelpille on maailmas hinnanguliselt säilinud vaid 7000 ringis ning üheksa neist asuvad tänu erainvestoritele Eestis, andes meie interpreetidele võimaluse maailmatasemel edukalt esinemiseks. Kõrge kvaliteediga keelpilli omamine on hädavajalik eeldus, et läbi lüüa rahvusvahelises tippkonkurentsis orkestrandi, kammermuusiku või solistina,“ rääkis Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.

Samal teemal

Estonia orkestri kontsertmeister Andrus Haava esituses kõlas Prantsuse pillimeister Auguste Sebastien Bernandeli (Père) 19. sajandil valmistatud viiul. Inglismaal enne 1700. aastat arvatavalt meister Thomas Urquharti valmistatud altviiuli pehmet kõla esitles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud Johanna Vahermägi. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilase Valle-Rasmus Rootsi esituses sai kuulda Itaalia meistri Celeste Farotti 1904. aastal valmistatud tšello kõlanüansse.

Eesti Pillifondi kollektsiooni üheksa keelpilli ja kaks poognat kuuluvad erainvestoritele, kes andsid instrumendid fondi vahendusel tähtajaliselt muusikute kasutusse. Eesti Pillifondi kollektsiooni koguväärtus on ligikaudu üks miljon eurot.

Külaliste seas võis kohata ka lauljannat ja "Eesti laul 2017" võitjat Elina Nechayevat, kes oli kohale tulnud ärimehest kihlatu David Pärnametsaga. 

4 KOMMENTAARI

t
22. november 2018, 15:43
Tütar papaga.
m
22. november 2018, 12:36
Mis selle artikli mõte on? Kas oleks pidanud ikka pillid ja nende väärtused põhisisuks olema? Võib-olla ka teised külastajad, ilmselt samuti muusikud. See paarike SUURELT pealkirjas! Õhtuleht, piirake ometi oma saagimlikku tölplust.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee