Seisukoht

Seisukoht | Tarbimisorgia hulluses 

Vidrik Võsoberg, Mehele.ee vastutav toimetaja, 21. november 2018, 17:47
Foto: Robin Roots
Maailma riigilt nr 1 on kahtlemata palju õppida ja paljuski eeskuju võtta, kuid paraku kipume neilt totrusigi üle võtma. Oktoobri lõpus õõnestasime halloween'i puhul kõrvitsaid (ja hea on, kui selle sisu toiduks tarvitasime) ning tõenäoliselt lähevad peagi paljud eestlased ameeriklaste tänupüha vaimus linna peale kalkunijahile. Selles viimases pole küll iseenesest midagi halba – üsna kasulik liha ja kindlasti hea vaheldus igapäevasele seale-kanale.

Halloween'i ja tänupüha vahele jääb aga jäledamaidki ameeriklaste leiutisi, mille oleme edukalt üle võtnud. Kohe-kohe on must reede! Tengelpungad valla ja tarbima-tarbima-tarbima! Võidab see, kel on surres rohkem asju!

Ikka ja jälle paneb imestama, kui palju paistab vaestel eestlastel raha japoodlemise isu olevat. Eelmisel laupäeval tahtsin Tartus Lõunakeskuse taluturult tüki lambaliha osta (sellega saab hea kruubipudru). Ideaalne lihatükk sai kaenlasse ja makstud kahe minutiga. Aga enne seda tiirutasin 15 minutit mööda priske põllu suurust parklat ja „otsisin kohta, kus sa saad“. Mustal reedel ei kavatse üldse üritamagi minna.

Jõulud ja kinkide ostmine pole samuti kaugel. Tengelpungad valla! Tarbimisorgia jätkub.

Samal teemal

23. november 2018, 13:34
GALERII | Tallinna kaubanduskeskuste parklad on musta reede ostuhulluse tõttu autodest pungil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee